Punto mk2 1.2 8v hladan se trese

Autor ivanm, 29 Studeni 2013, 20:54:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Puntach

Ja sam u svog Punta uvijek i samo NGK stavljao, os na plin, os na benzin, skoro 150 tkm i nikad nikakvih problema s njima...

Sent from my Nokia Lumia 520 using Tapatalk
PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

dinko1981

I ja bi prije rekao da svjećice prve naj..u ali ne zbog njih samih nego zbog nekog drugog razloga.

ivanm

Citat: Boban  u 03 Listopad 2014, 21:50:55
Da si se sjetio (ilimožda nisi znao) mogao si pogledati u Auto-Kreši jer i tamo imaju Denso program i daju ti 20% popust ako si član Hak-a ili doneseš od bilo koga iskaznicu.

dobio sam ja u Kreši -30% al svejedno su skupe.. zadnji put su mijenjane prije 20000km i sad radi normalno..

a kaj se čepa tiče to sam skužio tek kad sam došo doma.. znao sam dolit pola litre antifriza u 2-3 mjeseca ali sad mi nestaje pola litre tjedno. ne vjerujem da miješa s uljem jer je ulje bistro, iz spuha ne dimi, crijeva ne napuhava a dal pušta drugdje nigdje se ne vidi, u kabini mi ne smrdi po antifrizu nit mi se magle stakla.. kad ugasim auto iz čepa lagano pišti i tu i tamo curne curak.. nema unutra ni pjene ni emulzije nit se pregrijava.

skuhao sam ovaj čep u octu i propuhao pa ćemo vidjet, ak pušta opet, išo bu novi gore.. aj bar to nije skupo.

ivanm

uzeo sam novi čep pa bumo vidli.. probao sam Ä'ir po kvartu nije niÅ¡ iscurilo ali i tak ne curi dok se jako ne zgrije.. novi čep jeko  igračka iz kinder jajeta.. nekad su čepovi izgledali normalno a sad neka igračka sa dva federčića..



http://www.niparts.com/Fac/EFBB73/CALORSTAT-by-Vernet/RC0038.html

ivanm

ipak našao sam da je to brend, francuski..
probao danas malo dužu turu, 20km, turirao ga na mjestu, ventilator se uredno pali i ne curi niš.
prodavač u ak mi je reko da je on na exp. posudi u sklopu kilera pa se dosta grije i ima kraći mvijek trajanja od onoga gdje je posuda posebno..

valjda bude godinu i pol izdral ko ovaj prethodni..
ma mislim netko bi se tak vozio i jednom mjesečno dosuo pola litre antifriza ali ja sam picajzla hoću da mi sve bude pic pic.. :) :)

ivanm

Dihtung glave je otiso.. nakon pola godine od prvih simptoma. Sad to treba raskopat :(