tipo 1.4 nakon zamjene zupčastog remena ne radi dobro

Autor vdaljev, 16 Srpanj 2011, 22:16:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vdaljev

bok.evo ovako danas sam na tatovome tipu mijenjao sljedeće:ulje + filter,zračni filter,zupčasti + zatezač,i klinasti remen,kugle volana,vilice,sva 4 amortizera,filter goriva,sviječice,razvodnik i kapu paljenja,kablove,dihtung kartera,dihtung poklopca ventila..
sad kad sam sve to napravio zupčasti remen sam stavljao na kraju..prije nego li sam skinuo zupčasti remen dole složio sam motor prema oznakama na gertribi i na bregasti..prije nego li sam to išao raditi sam se provozao sa starim remenom auto je odmah u startu pokazao poboljšanje,a kad sam došao doma sam zamijenio zupčasti remen i sve nanovo postavio motor prema oznakama,skinem zaštitnu plastiku i vidim da je bio remen dosta labavi tj. nije bio jako napeti..ja sam skinuo stari remen,stavio novi i istoga napeo da nije otpušten pa kad sam probao palit jako teško je upalio auto kao da radi na nekih 650-700rpm malo sam mu povečao kut paljenja ali sad mora radit pod čokom da ne krepa i nemože se razvrtit do kraja nego na nekih 5000rpm počinje pucat iz auspuha...šta bi trebalo popravit i na šta obratit pažnju prilikom saniranja nastalog sra**..
ABARTH
JEDNOM FIAT..UVIJEK FIAT

autoservis-edo


vdaljev

na bregasti se poklapa urez na remenici sa onim štiftom na oni plastici koja se povuče prema gore,i poklapa se oznaka na zamašnjaku sa oznakom na getribi ta oznaka je na zarezu di je nula 0
ABARTH
JEDNOM FIAT..UVIJEK FIAT

autoservis-edo


vdaljev

ima..tipo je 92god. i ima obično paljenje na radilici i obični rasplinjač weber 32-34 tlde
ABARTH
JEDNOM FIAT..UVIJEK FIAT

autoservis-edo

razvodnik paljenja ti nije povezan na radilicu nego na onu trecu remenicu preko koje ide zupcasti remen,izgleda da si tu fulao zub i otislo ti je paljenje u rano ili kasno....

vdaljev

misliš na remenicu uljne pumpe...ja si isto mislim da je do toga ali nisam siguran....valjda ga treba odpustit i precizno ga složit po oznakama....ima možda di na netu kak se ufaziva motor? ali ono kak spada bez nekih posebnih alata
ABARTH
JEDNOM FIAT..UVIJEK FIAT

autoservis-edo

sad sam gledao i na toj remenici nema oznake nego bi se trebala skinuti razvodna kapa i onda bi se rotor trebao poklopiti sa jednim zarezom na razvodniku paljenja,na bregastoj je oznaka na onoj plastici a na radilici imas oznaku na samoj remenici ili na poklopcu od remena ako imas one crtice za stelanje kuta paljenja pa se po njima rihta preko remenice od alternatora

vdaljev

evo složeno...problem je bio u tome kad sam stavljao novi remen pomaknuo sam za 1 zub u lijevu stranu remenicu uljne pumpe a na to je i spojeno paljenje...sad je složeno i radi kao i prije :) tema lock
ABARTH
JEDNOM FIAT..UVIJEK FIAT