Main Menu

Fiat Punto Van 2012

Autor zvrk, 26 Travanj 2012, 23:22:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

Fiat na Salonu komercijalnih vozila u Birminghamu (od 24. do 26. travnja) izlaže i Punto Van 2012 koji zamjenjuje Grande Punto Van.



Punto Van 2012 ima zapreminu prtljažnog prostora od 1000 litara, nosivost iznosi 520 kg, a sve verzije serijski izmeÄ'u ostalog imaju imaju ESP, BAS (Brake Assistance System), centralno zaključavanje, el. podizače stakala, el. retrovizore, zračni jastuk za vozača i suvozača, servo volan, volan podesiv po visini i dubini, vozačevo sjedalo podesivo po visini i radio/CD/MP3 player (sve navedeno je za britansko tržiÅ¡te).

Britancima će Punto Van 2012 biti dostupan sa 1,3 litarskim MultiJet II dizelašem, i to u verzijama sa 75KS, 85KS i 95KS (verzije sa 85KS i 95KS standardno imaju i Stop-Start sistem).

Na nekim tržištima Punto Van 2012 će biti na raspolaganju i sa benzinskim motorima: 1.2i sa 65KS i 1.4i sa 77KS, kao i u verzijama sa pogonom na LPG i metan.
____________
Ivan Mitić - Autoblog.rs
Tekst prilagodio: zvrk

zzip

ako ikad ovakvo čude doÄ'e kod nas.. naÅ¡a carina ovakav auto proglaÅ¡ava OSOBNIM VOZILOM.. umjesto gospodarskim... :tres:

info iz prve ruke iz ACa...

Elra

U BiH nije tako, ako postoji pregrada izmedju putnickog i teretnog dijela onda je to teretno vozilo.

Zoranic MNE

e da mi je da od ovoga napravim transformaciju u putnickog kao sto sam uradio sa mojim Puntacem  :haha6:

Elra

Tako se i radi sa uvoznim Puntom 3V, Stilom 3V i vecinom bijelih i crvenih Pandi. Makar ovdje u BiH.

zvrk

Citat: Elra  u 27 Travanj 2012, 10:18:10
U BiH nije tako, ako postoji pregrada izmedju putnickog i teretnog dijela onda je to teretno vozilo.

Mislim da si krivo razumio. Zzip priča o CARINI.
Ali normalno da je svaki auto sa 2 sica i pregradom, i sa zatvorenim ili pregraÄ'enim prozorima TERETNO vozilo, pa tako i kod nas. Na tehničkom pregledu ti uredno moraju upisati u prometnu dozvolu TERETNO, umjesto PUTNIÄŒKO.

Ali iz neznam kojeg razloga na CARINI to gledaju obrnuto  :neznam:

zzip

jok... ti si krivo shvatio... ovo se proglašava osobnim autom... a ne gospodarskim...

velim... info iz prve ruke...

zvrk

Citat: zzip  u 27 Travanj 2012, 19:13:03
jok... ti si krivo shvatio... ovo se proglašava osobnim autom... a ne gospodarskim...

velim... info iz prve ruke...
:neznam: stvarno neznam....jer sam ja vidio da u prometnoj piše teretno vozilo....

može biti stvar u nosivosti...jedino možda zbog toga....  :82:

ti manji auti zapravo imaju istu...ili malčice veću nosivost od običnog putničkog auta...pa možda zato nisu u kategoriji Teretno vozilo...  :neznam:

Treba to provjeriti....jer se inače gubi smisao tog vozila...jer onda je bolje imati klupu iza i kad ti treba, lijepo je oboriš i imaš utovarni prostor...a kad ti ne treba...imaš prostor za 3 ljudi prevesti...


zzip

sve stoji.. ja sam ostao ko pegla kad mi je rekao... od sredine 2011te svi punto van, panda van i slični mali auti su OSOBNI automobili... doblo i ovi veći su gospodarski...

maric

zip krivo pricas da ti znas koliko je marea po rijeci nekad bilo marengo,... znam covjeka koji se bavi bas time, uvozi te dostavne aute i radi putnicke od njih isto tako i sa kobijima,...

zzip

mislio si napisati ZZIP.. je li tako?? :D

moguće da baljezgam.. ali takav info sam dobio..

pustimo prošlost.. ovo je neš novo... ako mi to regionalni direktor i koordinator nemampojmalega iz ACa govori, valjda čovjek zna...

meni ni u džep ni van...