Fiat Stilo mJet 120 - mjenjanje ispuha nakon CHIP-a

Autor marea16v, 23 Listopad 2014, 21:57:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marea16v

Poštovanje ovako, kupio sam gore navedeni auto u naslovu ee sad pošto je skroz serijski ispuh, a ja ga planiram čipat sa SM Optimum čipom pa bih usput mijenjao malo i ispuh, planirao sam maknuti srednji lonac i zadnji staviti protočni sa malo većim ulaznim promjerom, dali je to u redu ili netko ima neku drugu preporuku?
Hvala unaprijed na odgovorima.

biggifoot

Evo isprike!
Maknut katalizator, stavit zadnji lonac "sportski",
Ne trebaju vece cijevi.
Ja prezadovoljan rezultatom...
p.s.
egr....zatvoriti
I am the punishment of God...If you had not committed great sins, God would not have sent a punishment like me upon you.

the-rider

ne mozes na m jetu egr zatvoriti, treba ga softverski ugasiti
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

tempradrifter

Za obican remap nemoras nista dirat. Cak i za jace nacipavanne prvo slaba karika ce ti biti lamela a ne auspuh. Inace svakako preporucam micanje katalizatora jel nakon toga jtd dosta bolje reagira na gas. Zadnji lomac nemoras dirat s tim ces dobit samo zvuk.
A ako vec mislis trosit pare bolje slozi downpipe umjesto prekata koji je odma poslje turba.

marea16v

Citat: tempradrifter  u 27 Listopad 2014, 08:13:27
Za obican remap nemoras nista dirat. Cak i za jace nacipavanne prvo slaba karika ce ti biti lamela a ne auspuh. Inace svakako preporucam micanje katalizatora jel nakon toga jtd dosta bolje reagira na gas. Zadnji lomac nemoras dirat s tim ces dobit samo zvuk.
A ako vec mislis trosit pare bolje slozi downpipe umjesto prekata koji je odma poslje turba.

Mozes li mi objasniti postupak sta se tu tocno treba napraviti tj kakav je postupak jer ovo mi je iskreno prvi dizlas i jos s turbom tak da sam za to laik :) hvala

tempradrifter

Citat: marea16v  u 28 Listopad 2014, 23:42:54
Mozes li mi objasniti postupak sta se tu tocno treba napraviti tj kakav je postupak jer ovo mi je iskreno prvi dizlas i jos s turbom tak da sam za to laik :) hvala

na ovo sam mislio



al kažem ti taj auto tako ljepo ide samo sa remapom da nemoraš ništa dirat

marea16v

ee ovako sada ne vezano za ispuh i sve, zanima me ovako fiat stilo je 2006. godina i sada me nesto buni na prednjim vilama bi trebala biti mogućnost izmjene selena da se ne moraju vilice komplet mijenjati, ee sada za promjenu tih selena dali je potrebna preša ili se mogu ovako samo izmijeniti??

gokiSP

Naravno da je potrebna preša. Ili ako si dovoljno domišljat i vješt, može se i bez preše.

hussar0203

Ne mozes samo tako promjenit klimu za digitalnu, ima dosta kemijanja oko toga.
Sto se ispuha tice ako hoces napraviti kako treba skini predkat na turbu i stavi srednji i zadnji protocni lonac, vise od standardnog promjera nema potrebe ici. Na zvuku neces dobiti bas ne znam sta ali ce odaziv na gas biti daleko bolji. Po meni bolje ti je prvo otvoriti ispuh a onda ga nacipirati ali ne sa boxom koliko sam skuzio da mislis nego bas softverski napraviti chip. Imat ces drugi auto :-)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


marea16v

ma ne mislim sa boxom raditi nego cisto remapiranje softverski :)