Čišćenje i održavanje dizna

Autor ivand, 11 Svibanj 2011, 21:53:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivand

Citat: Max Abarth  u 09 Studeni 2011, 22:20:23

... ECU nema senzor da bi to mogao zabilježiti

on ima lambda sondu koja mjeri količinu kisika u ispuhu

a ako dizna zalijeva npr. motor dobiva višak goriva, lambda to izmijeri i šalje ECU info da smanji količinu goriva u smjesi, a na hladno bi ga ustvari trebalo dodati i onda nemirno radi na leru ili na hladno...

Znači zato se nije ni palila lampica. Ma evo, sad sam joÅ¡ viÅ¡e uvjeren da je Å¡trumpf u Å¡ricama. Vidit ćemo uskoro. By the way, ima li ko informaciju koliko doÄ'e novi injektor.

ivand

#31
Jedan injektor cca 1300KN u AC-a.  :tup



ivand

#32
Evo, nakon par ponovljenih mjerenja i resetiranja trim vrijednosti, došao sam do podataka:
(prosječne vrijednosti)
na minimumu LTFT = -15% a STFT = +4%. Znači višak goriva (bogata smjesa).
na 1500 rpm LTFT = + 33% a STFT oko -4%. Znači manjak goriva (slaba smjesa).
na 2500 rpm LTFT = + 16% a STFT oko +9%. ...manjak goriva (slaba smjesa)..


Iste takve podatke daje i u vožnji.
Jeli ovo normalno ?
Anybody knows ???    :crveni:

ivand

Konačno sam odradio i ultrazvučno čišćenje injektora.
Do sada se prosječna potrošnja (preko kompa na kontrolnoj ploči) kretala od 12.4 do 12.5.
Nakon prvih 5 kilometara (od servisa do firme) prosječna potrošnja je pala na 12.3.

Očekivao sam da će potrošnja padat sve do ispod 12, ali - ostalo je na 12.3.
Dakle, male promjene.

Nakon spajanja na comp primjetio sam da nije došlo do nikakvih poboljšanja, te da su korekcije ubrizgavanja ostale i dalje visoke (+25 do +40%) u svim režimima rada motora. Preostaje mi još jedino provjeriti ispravnost lambda sonde.

Max je bio u pravu kada je rekao da ovaj moj problem nema veze sa injektorima i čišćenjem istih, jer usitinu auto nije nikad trokiralo niti zaštekavalo kod ubrzavanja.
Simptom "nedostatka goriva" tj. slabe smjese inače bi bio povezan sa zaštopanim injektorima, ali to bi pretpostavljam vuklo i neke nove simptome.

Ali, u svakom slučaju - otklonio sam neke sumnje u vezi korekcije ubizgavanja goriva.

Baso_1990

Citat: ivand  u 12 Studeni 2011, 20:17:06
Evo, nakon par ponovljenih mjerenja i resetiranja trim vrijednosti, došao sam do podataka:
(prosječne vrijednosti)
na minimumu LTFT = -15% a STFT = +4%. Znači višak goriva (bogata smjesa).
na 1500 rpm LTFT = + 33% a STFT oko -4%. Znači manjak goriva (slaba smjesa).
na 2500 rpm LTFT = + 16% a STFT oko +9%. ...manjak goriva (slaba smjesa)..


Iste takve podatke daje i u vožnji.
Jeli ovo normalno ?
Anybody knows ???    :crveni:
kojim programom si radija mirenje