Bravo jtd 105 ks - nakon čišcenja map senzora potrosnja porasla

Autor mesa, 20 Travanj 2014, 19:26:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mesa

Prije desetak dana sam očistio map senzor i to sasvim slucajno prijatelu mi crko na stilu map senzor i skine sa mog brava da provjeri i stilo radi normalno sa mojim map senzorom a sa njegovim nece preko 3000 obrtaja

ali kad sam htio da vratim map viodim da je prljav i uzmem kontakt sprej i lagano ga ocistim i nakon toga auto je zivlje na manjim obrtajim bolje ide bolje povuče bolji odziv na gasu ali primjećujem da mi je potrosnja porasla pa gotov i preko litar e sad dali neko otprilike moze reci dali je senzor otiso nakon ciscenja ili vec sta je problem

dinko1981

Pa za početak kojim si načinom mjerenja uspio doći do podatka o povećanja potroÅ¡nje od 1l i to u 10-ak dana, jedio realno je sa spremnikom punim do čepa pa proći odreÄ'enu kilometražu, ponovo napuniti do čepa pa izračunati

daniels1001

ja sam preventivno cistio Map senzor u bertolu
nakon ciscenja (tj., pokvarili su ga) auto nije isao, crkavao je itd.
ne znam dali si ciscenjem mogao ga potrgati na takav nacin da vise trosi goriva i da ide dobro.

moje iskustvo map senzora je takvo, poslusaj druga iskustva

mesa

ima auto već dvije godine i stvarno sam zadovoljan od potrošnje i solidno ide ali nemam ni kvarova jedino kad sam ga tek kupio imao sam problem map senzor mi je bio crko isti simptomi kao i u prijatelja na stilu kupio polovan zamjenio i nikakvih problema od tada nekih konkretnih
jedino mogu reći problem ali ne kvar filter goriva nije bio kvalitetan i sitne dlacice sa njega se otkinu i odu u regulator pritiska i pocne se gasit u voznji kad ga kompresija tjera ali to sam brzo rijesio jedan bosista mi reko da skinem i dobro ispusem regulator i zamjenim filter i tako uradim i nikakvih problema poslije toga a potorsnju redovno pratim koliko litara naspem koliko predjem kilometara, u prosjeku to bude negdje tu prosjek oko 5,5 do 6 a sad ide 7 i vise
mada auto ne dimi ili takvo nesto ide fino cak i bolje nego prije življi na malim obrtajima ali opet cu ga prattit
dali dijagnostika može pokazat  da li map tacno ocitava vrijednosti
a jos i skoro sam radio mali servis i majstor je mjenjo filter zaraka i protokomjer je otacio i skino crijevo sa kucistem filtera kazer lakse mu tako neznam ima li to kakvog uticaja