Bravo 2.0 20V - Da li mogu bobine rasipati struju?

Autor djuzahgt, 01 Ožujak 2014, 22:46:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

djuzahgt

Ne svih 5 odjednom, nego dodam gas naglo na sajlu i baci jedna struju, dodam gas naglo onda iz neke druge, nekad i dvije zajedno bace iskru. Ne bacaju one kad je velik gas, nego samo sa ler gasa kad se doda pun gas onda zavarnice (nekad prva, nekad druga, nekad treca, nekad cetvrta, nekad peta, a nekad i neke dvije zajedno).

fiat_fan

Citat: djuzahgt  u 01 Ožujak 2014, 23:45:08
Ne mogu ih protresti drug kad su oni u motoru! :D
Ovo je 2.0 20V motor pa se kablovi i ne vide, to mi jest problem i imam jos jedan problem ne znam gdje u Bosni da narucim kablove, pola Banja Luke obisao niko nema.

Aha, nisam to znao da se ne vide kod 2.0 motora.
A da probaš na nekom otpadu staviti polovne bobine, barem da vidiš hoće li i s njima iskriti?

djuzahgt

Radije bih pokusao staviti kablove te sa otpada, a bobine ostavio svoje pa da vidim kako ce se ponasati auto.

markohemarko

Zanimljiv problem.......
van bobine i sve ih vizualno pregledaj dal imaju kakva oštećenja.
U svakom slučaju možeš napraviti ovo kaj je rekoa fiat fan

fiat_fan

Isprobaj sve, mada je velika šansa da će i na otpadu biti lošiji kablovi.

Ako ih nema u BiH onda ih naruči u Hr. Valjda netko nekad ide za Zg pa zamoli nekog da ih pokupi.

djuzahgt

Zbog toga bih volio uzeti nove kablove, dadnem 50eura, ako vidim da opet varnici, onda na otpad traziti bobine polovne na kojima ce se ponasati kako treba. Makar bi znao da nije do kablova, mada ja msm da je do kablova jer bobina vecinom ili radi kako treba ili ne radi nikako, tesko da ona probija struju.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

djuzahgt

Promjenjeni kablovi (novi) i svjecice (nove NGK) i auto vise ne trza, ne trokira.

josssip

a dali i dalje se vidi iskra? ja zamjenio 3 bobine na accentu i uvijek na istom mjestu se vidi iskra.. od kojih je jedna nova..  :facepalm: i kablovi su stavljeni orginal i svijecice, sad se rjedje vidi ali i dalje ponekad probije bas na bobini..  :flag: al ne trza pa me ne brine  :funny:

djuzahgt

Nisam ja sad ni gledao preko noci da li probija, meni je bitno da auto perfektno radi, a nek' malo i rasipa, u motoru je tako da ni voda ne moze do njih doci! :)
5 novih bobina BOSCH je 350eura, tako da mi ne pada na pamet njih uzeti! :D