Fiat Stilo JTD i SELENIA Racing 10W-60

Autor Vedran, 27 Svibanj 2014, 17:25:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vedran

Pozdrav ekipa, zanima me dali selenia racing 10w-60 moze u stilo jtd iako je za stilo propisano 5w-40 ne koristim auto za utrkivanje ali me zanima dali je dobro u obicnim motorima i moze li stradati turbina i moze li se koristiti u zimskom periodu, unaprijed hvala :formula:

Prijeko

Za motor nije problem, za turbino bi znao biti

chrisRi

Moze,nece biti nista ali nema koristi.Stavi bilo koje a3/b4 ili c3 5w40 i mjenjaj na 10 milja i bog.Izbjegavaj lidl,kaufland i sl.brendove.

fiatuno

Ja se vozim na agip
racing koji je iste gradacije već 80tkm

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

Vedran

Ok hvala na odgovorima ma stalno sam na 5W 40 ali mislio sam da je ovo ulje jednako dobro posto je isto sintetika i za trkace bolide

gturcic

Za trkaće bolide su i sintetike 0w-20, pa nećeš to stavljati!?

Kao što kolege kažu, ako nemaš neki specifičan problem ili potrebu, stavljaj ulje po specifikaciji (vjerovatno 10w-40), zimi možeš staviti 5w-40, i to je to... sve ostalo je bacanje para i upitna korist!

Selenia Racing je super ulje za viša termička opterećenja (visoki HTHS), ali veće gustoće i smanjene trajnosti. Tvornički je korištena u Alfinim T.S./ JTS / v6 benzincima, Fiatovom 20v(T), Maseratijevom 3200, dakle na dizelu koji se npr. vozi na kratke relacije (puno hladnih starteva) ili lagano autoputem po ograničenjima (bez visokih termičkih opterećenja) potpuni promašaj.