Stilo JTD - kanalni remen cvili

Autor jasamtaj, 24 Veljača 2015, 15:34:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

jasamtaj

 kanalni remen cvili,zamjenim ga novim continental ono mir ja sretan kad nakon mjesec dana cvili kao stari a sta sad :hm:

sime

Obavezno vidi da li ti je duzine 1270mm. Po katalogu zamjenskih remena paše i 1275 i 1265. Originalni je 1270 i samo tu dužinu traži. I moj je contitech i sad je prošao 90tkm i pred zamjenu je. Nikad nije ni pisnuo, dok su prijašnji znali zacviliti ponekad.

lik-bj


Delta TD

Moguce da neke od rolica ili spaner zeza, imam sam iskustvo na 2,4 jtd da je nova rocica izdrzala nesto manje od godinu dana i nepunih 20 000kn
098871798

niko33

Sorry da ti uletavam u temu,ali slican problem,zamjenjen remen,remenica,natezac.....(remen i remenica dva puta u roku mjesec dana) i cvili samo kad se namoči,kad je suho problema nema???

Delta TD

Osim rolica i natezaca probleme moze raditi remenica na alternatoru na kojoj zablokira kvacilo pa onda ne proklizava kada se otpusti gas a moguce je da i na kompresoru klime radi problem, u biti nesto negdje na remenu nije kako treba i zato cvili, s vremenom ce jos vise i pokazati u cemu je problem
098871798

jasamtaj

rolice nove ali sumljam na španer jer je fiksni sa rolicom nije na feder,neka teška kemija kako provjeriti remenicu alternatora

Delta TD

otpustiš remen i zavrtiš rukom remenicu alternatora, na jednu stranu mora vući a na drugu proklizavat, ako ne proklizuje onda je blokirala jednostavnooo,,,
098871798

AntonP

Kad smo već kod cviljenja meni isto nešto cvili, al sam odustao od toga jer nisam mogao nać šta je , al kad se auto zgrije više ništa ne cvili. Pa ti sad znaj. Sapun nije dobro rješenje jer nakon nekog vremena procvili opet, probao.

dgudan

Ako več želite nečime mazati/špricati remenje postoji originalni silikonski sprej namjenjen baš za tu svrhu.
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

jasamtaj

Cvili kad upalim auto dodam malo gasa prestane ali na leru obavezno cvrkuce kad se auto  zagrije nekad i prestane nije.        strasno ali zivcira i kad krecem bez gasa tad se cuje naj vise a pomaze li wd40

niko33

Onda po tome izgleda da nam vecini nekaj skripi oko remena.Meni je cak dva puta mjenjana remenica,remen,netom prije su zamjenjeni svi spaneri i sve kaj ima veze sa staznim i svejedno kad se namoci cvili.Sad jedino cekam drugi mjesec servis da zamjene zupcasti i ostatak pa da vidim dal ce se ponavljat ista stvar.

Delta TD

Nista cudno kada su novi djelovi vecinom za smeca,, kazem da sam imao iskusto da je nova rolica blokirala nakon nepunih godinu dana i manje od 20 000 km
098871798