bravo 1,9 td - duga svijetla

Autor bravetina, 03 Lipanj 2014, 21:27:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bravetina

imam problema sa dugim desnim svjetlom, opcenito kratka i duga svjetla mi prekaratko bacaju,,, na rucnom podesenju kod volana, od 1-4 svjetla mi rade obrnuto (1 je max, a 4 je min, s tim da mi desno svjetlo opce nije spojeno na motorić, ne dize ga)..... kada prebacim sa kratkih na duga, radi samo ljevo, a desno daje jacu svjetlost ali to se nista ne Å¡iri po cesti, vec ostaje samo u faru čini mi se  :oprosti .... bio sam kupio rabljeni desni far, sve promjenio, ali opet ista greska, dugo desno ne baca  :neznam: ...... sad se pitam jel mozda problem i u struji???  :bicikla:
kolege pomagajte 

markohemarko

Provjeri masu, provjeri jel žarulja dobro stavljena u far, možda je i sama žarulja problem, podesi snop svjetla itd. igraj se  ;D

bravetina

zarulje su dobro stavljene i promjenio sam dvoje da nebi bilo zabune, jel se mozda na jos kojem mjestu stelaju svjetla osim na ona dva kraja sto se zavidava???

the-rider

imas dva vijka, jedan gore-dole a drugi lijevo-desno
ali kad stelas mice ti se skupa i dugo i kratko, tako da tu je jos koji problem
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

marko_kc

imam i ja problem sa svjetlima na svojem bravu, znači prednja svjetla dok dam kontakt non-stop svijetle, na onoj ručkici se nedaju ugasit, stalno su upaljena, a zadnja se pak daju na ručkici upalit i ugasit... Zna netko u čemu bi bio problem?  :tres:

fiat bravo

Citat: marko_kc  u 09 Lipanj 2014, 12:08:25
imam i ja problem sa svjetlima na svojem bravu, znači prednja svjetla dok dam kontakt non-stop svijetle, na onoj ručkici se nedaju ugasit, stalno su upaljena, a zadnja se pak daju na ručkici upalit i ugasit... Zna netko u čemu bi bio problem?  :tres:
znaju otići kontakti u ručici,moguće da je to ili je netko presložio prednja svijetla da se upale kad daš kontakt,
nebi bio prvi koji ima takvo nešto napravljeno na autu
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

bravetina

eh da, zaboravih, naime i moja svjetla + pozicija rade SAMO na kontaktu, jel mozda tu nesto svragano pa radi toga problem??

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fiat_fan

Citat: bravetina  u 09 Lipanj 2014, 14:35:22
eh da, zaboravih, naime i moja svjetla + pozicija rade SAMO na kontaktu, jel mozda tu nesto svragano pa radi toga problem??

Kad isključiš kontakt jedino što može raditi su sirena, 4 žmigavca i stropna rasvjeta. Može i radio, s tim da se sam isključi nakon 15 minuta (ovo govorim o originalnom radiju). Svjetla ne mogu goriti.

Za ovo što si ranije spominjao, ako si drugi (treći...) vlasnik pitaj prethodnog je li kojim slučajem vozio auto nekome da mu namjesti to da se svjetla automatski pale s kontaktom. Znam dosta ljudi koji su to napravili na autima jer masa zaboravi na svjetla pa ih je murja kažnjavala.

bravetina

vozio sam renaulte do sada pa sam mislio da i fiatima svjetla rade bez kontakta  :uh: :/

btw
jel ima ko za prodati 2 prednja fara od mare u dobrom stanju??
(nemogu  se oglasavati u rubrici oglasi)

bravetina

#10
uspio sam rjesiti problem, kupio sam farove od marea-e, i lijepo naÅ¡telao svjetla...  :mjuza: :slin: