LPG/CNG svjecice?

Autor djuzahgt, 07 Rujan 2014, 11:54:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

djuzahgt

Da li neko ima iskustva sa svjecicama za LPG?

Hocu da kupim BOSCH LPG, cijena je oko 15eura po komadu, da li neko zna nesto vise o tim svjecicama?

http://www.ebay.com/itm/FIAT-Bravo-2-0-20V-95-98-BOSCH-Platinum-Iridium-LPG-GAS-Spark-Plug-FR6KI332S-/151246511939?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2336fe9f43

dinko1981

Znam da fiati, a i drugi uredno funkcioniraju veliki broj kilometara sa standardnim svjećicama ako je  lpg sistem ispravan, tako da nema potrebe za eksperimentima

djuzahgt

Ja sam kupio nove NGK za benzin i nakon nekih 200 predjenih kilometara plin mi osusi svjecice i auto pocne da gubi snagu, skinem i ocistim svjecice drugi auto i tako stalno u krug. Sekvent plin sam podesavao na dijagnostici sve je uredno. Tako da ne pitam bez razloga za LPG svjecice. Postoji jedina mogucnost da je toliko los LPG da tako brzo osusi (uhvate se neke sitne tackice prljavstine po njima) svjecice.

the-rider

onda ti je kriva toplinska vrijednost svjecica
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

cicili

Ja imam obicne i 40 tkm koliko imam plin nikakvih problema.

djuzahgt

Svijecice su NGK BKR6EK-C koje idu na Fiat Bravo 2.0 20V.

Kolega ovaj petak motor nije bas isti kao na Punto modelima sa 4 cilindra, ovaj motor ima vise snage pa mu vise sitnice smetaju.

Mene samo zanima da li neko ima ove svijecice za LPG, znaci samo LPG svijecice.

dinko1981

Masa ljudi je vozila petaka na plin pa se nisu žalili na svjećice, ja sam na bravu 1.8 napravio 60000 bez greške a nije hgt sa tehnologijom f1 da je toliko osjetljiv, uglavnom moj savjet je traži u čemu je problem jer svjećice su samo simptom

djuzahgt

Kad ih duze vrijeme ne ocistim auto se ponasa sve gore i gore, a kad ih ocistim radi perfekt. Kad se zaprljaju onda mi pocne i pusiti, sagorijevanje bude katastrofalno. Novi kablovi, nove svjecice. Jedino da mi je neko prodao neku kopiju NGK svjecica, platio sam ih 26eura, nisu od iridijuma.

dinko1981

U današnje vrijeme ništa čudno da su svjećice škart, ja sam u roku jedne godine dva puta mjenjao cilindre kočnica, pakne i ležaj kotača. Toliko o kvaliteti zamjenskih djelova

topolino

poslikaj te svjecice kada ih izvadis. ili je skart svjecica ili ti curi ulje u cilindre ili ti injektori od benza cure.
kada su suhe one trebaju raditi ok, nerade kada su mokre. na sta mirisu svjecice?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: