Stilo JTD - Iskustva na niskim temperaturama

Autor draĹžen, 29 Prosinac 2014, 19:57:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lik-bj

kažu stručnjaci da bi trebao odraditi 30 sec na mijestu i da se može krenuti naravno ne do 4 u obrtaje  :sadomaso:

franjo-fritz

Citat: tempradrifter  u 30 Prosinac 2014, 15:37:53
pametnije odma krenut, jel je u leru podmazivanje najgore, a 5w40 ima dobru viskoznost i na -15 tako da
samo gas
ovisi kako koj motor..... Hladan motor. Ulje i gas se bas i nevole. Kad je ulje motor hladno pritisak ulja je oko 4bara kad se ugrije 3na leru 3,5-4kad je na gasu a kad se jako zgrije oko 75c onda je oko 1,5bara kad se pregrije cca125-130c 0,5-0,7bara na leru na opterecenju jedva 1bar.idealno bi bilo oko 60c da je temp. Ulja
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

aquarius017

Ja vako radim oduvijek: kresnem motor, kad se na displeyu pokažu kilometri palim svjetla, pa nakon još 10-15 sek lagano krenem. Kad je motor ugrijan krećem nakon paljenja svjetala. Računam da je to ok

Vedran

Pozdrav, ja vozim stilo jtd iz 2002., i kad su veliki minusi ispod -10 stupnjeva uvjek malo zavergla oko 3 sec što je i normalno pošto je auto vani, a i 12 mu je godina, jedino što je znatna razlika kad je ulje 10w-40 bilo u njemu onda je stvarno rondao dok ne dostigne radnu temperaturu, sa 5w-40 je druga priča ništa ne ronda, ali nikad nisam odmah krenuo bar 10-tak do 15 sekundi sačekam bilo ljeto ili zima, i koji god auto imao tako ću raditi bez obzira na to bio dizel ili benzin, a koga god da sam pitao da vozi stila to je vozilo kojem malo duže treba da postigne radnu temperaturu nekih 2-3 kilometra u prosjeku, i nije ništa posebno, a i nitko se po zimi u autu ne vozi samo u donjem rublju :D

draĹžen

Citam da neki imaju dodatne grijace za kabinu. Kako se s tim radi? Mozda imam a ne znam upaliti. Auto je jtd 85 kw i 2004 godina s rucnom klimom.

Multijet

Tu se negdje spominjalo da postoje električni grijači koji rade kada se gumb za grijanje okrene na max dok motor ne postigne radnu temperaturu. Postoji li takovo nešto za naknadnu ugradnju, bilo kao da grije zrak koji ulazio preko spirale ili grije antifriz i koliko bi to bilo komplicirano za ugraditi?
0989739290

lik-bj

naj lakše ćeš saznati tako da usmijeriš puhanje prema šajbi upališ ventilator na 1 i i onda lagano okreni grijanje na ful i ako onda klikne i motor malo zamrči onda ga imaš.
ja imam i nakon par min več puše lagano toplo uglavnom dosta da odmagli, nebudeš baš skuhal čaj od vručine :) ja imam i webasto samo mi sumljivo radi pa me strah paliti.