Fiat marea 1.6 - vrti ali neće upalit

Autor fangio, 08 Veljača 2015, 21:18:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fangio

Imam problem sa fiat mareom 1.6 1997 LPG..... Sve je radilo okej do danas ujutro, prije 4 dana je bila na stelanju plina (neznam da li to ima kakve veze sa navedenim kvarom ali da napišem)

Palila je svako jutro I na -15 I na +40 sve do danas ujutro kad jednostavno alnaser vrti ali neće auto upalit.

1.Automobil ima 1/2 spremnika benzina
2.Provjereni osigurači ispod haube na dva mjesta tamo kod releja pumpe goriva I kod akumulatora (relej nije provjeren)
3.Baca iskru na svjećice
4.Svjećice kada se izvade su vlažne (znači dolazi benzin do njih)
5.automobil je paljen sa klemana ali nema Å¡anse da upali
6.Odspojeno crijevo dovoda goriva I kad se da kontakt pljucne benzin tj počne curit par sekundi
7.Probao palit sa drugim ključem


Ono što mi je čudno je da ne čujem pumpu goriva kada dam kontakt, struja do nje dolazi jer na jacku koji vodi do motora pumpe bude cca 12V par sekundi I onda napon padne na 0 (vjerojatno ona odradi svoje- kad sam skinu crijevo dovoda curi benzin 2 sec I onda prestane) ali kada spojim pumpu nakratko sa drugog izvora onda je čujem kako radi I baca benzin cijelo vrijeme što je normalno. Probao sam I na taj način palit automobile da pumpu goriva tjeram sa drugim izvorom I da verglam ali neće upalit... Nema ni naznaka da bi upali nego jednostavno samo vrti....

I još jedna stvar koja mi je čudna da kroz auspuh u opće ne izlazi ništa van dok se vergla kao da je auspuh zaštopan?

Unazad par dana tj nakon povratka sa plin servisa ujutro je malo teže palila a prekjučer isto tako tj upalila je iz druge... Neznam jel može bit kakve veze taj plin servis ali piÅ¡eem to jer se je taman nakon toga počela teže palit.... Na plin servisu nije raÄ'eno niÅ¡ta tj samo je bio kontrolni servis jer je nedavno mjenjan isparivač pa se je doÅ¡lo joÅ¡ prekontrolirat I majstor je rekao da je samo neki parameter joÅ¡ malo snizio za bolju smjesu.

Dal može bit problem u nekom senzoru, regulatoru pritiska il neÅ¡to treće Å¡to mogu sam provjerit prije Å¡lepanja u servis?  :neznam:
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

dankozg

Moj Bravo je verglao u prazno, ma niti jedan cilindar da bi "primio" bar nakratko. To se dogodilo odjednom, iznenada. Samo jedno jutro nije htio upaliti (lipanj).

Crko je senzor radilice.

Stavljen novi i upalio je odmah  :)

SEB

moraš izmjerit koliki je tlak goriva...pumpa može radit ali je na izdisaju, baca lagano gorivo ali nedovoljn da auto radi...to je jedna od mogučnosti kvara
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

doko1717

Citat: dankozg  u 08 Veljača 2015, 23:01:45
Moj Bravo je verglao u prazno, ma niti jedan cilindar da bi "primio" bar nakratko. To se dogodilo odjednom, iznenada. Samo jedno jutro nije htio upaliti (lipanj).

Crko je senzor radilice.

Stavljen novi i upalio je odmah  :)

Tako i kolegi se desilo, al znao je upalit i ugasit se..

fangio

a gdje se nalazi taj sensor radilice I jel to sensor broja okretaja?

da li je to ovaj pod brojem 19?


vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

fangio

Oke.... s obzirom da baca auto iskru kažu ljudi da nije onda do tog senzora... pumpa baca istom jačinom kao I na drugom autu (bravu).....

Preostaje ili da je preskočio zupčasti ili kompjuter motra..... ne vjerujem da je do svjećica iako iskra možda je malo slabija bar bi malo davo znakove života....?

Jedino neznam dal ima veze ali jedan od simptoma je bio slabije paljenje, tj par dan prije je onak malo usporeno vergo I upalio, dan prije je upalio iz druge a sutradan ujutro je bio mrtav.....

ovih dana će na šlep u servis....
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

fangio

Poskidao još jedanput svjećice da izmjerim kompresiju (kompresija podjednaka na svim cilindrima) I nakon kaj sam vratio svjećice reko ajde da probamo još jedanput probat upalit nakon kaj su se cilindri "razluftali" I auto počne davit znakove života I upali iz druge :D Provozao ga na benzin I na plin I sve je kao što je I bilo.... e sad mi je to najgore jer neznam zbog ćega je otkazao poslušnost.... ali za sada pali I vozi ubrzava, sve normalno radi kao što je I radilo.... kad vratim film unatrag nakon plin majstora sam bio tankiro benzin pa možda neka lošija kvaliteta uz kombinaciju niske temperature I nekaj se malo smrznulo....
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

fangio

Auto I dalje normalno radi koda ništa nije bilo ali sam detektirao što se je desilo 99%....

Auto se vozi na plin I kao takav nusprodukt izgaranje djelomično H2O.... s obzirom da se je kvar počeo dogaÄ'at kada su temperature bile -5 -6C dogodila se je slijedeća stvar... auto je radio na leru 20ak minuta pola sata na plinu dok se je čistio snijeg I nakon toga nije iÅ¡ao u vožnju nego je samo zagaÅ¡en i ispuhu na mjestu gdje je spoj izmeÄ'u srednjeg I zadnjeg lonca-najniža točka (ili možda u nekom od lonaca) se je vjerojatno skupilo dostaa vode koja se je preko noči zaledila I zaÅ¡topala ispuh....

kao što sam I u prvom posu napisao da mi je čudno da prilikom verglanja neizlaze pare na ispuhu (bio nabio vrećicu koja se nije napuhavala) očito je da je led zaštopao ispuh....:D

Eto rješen problem :D
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

the-rider

prije ce biti da su ti se svjecice zaprljale kad je radio na minimumu, ne uspiju se ugrijati
a moguce da je i auspuh, makar cisto sumnjam da se tolika kolicina vode uspjela skupiti u njemu
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fangio

ispuh se je zaštopao jer sam jučer poskidao kablove I verglao dok je na auspuhu bila vrećica I u dva okretaja motora se je napuhala.... a dok nije htio upalit vrtio sam 5 sekundi I nije napuhalo vrećicu niti malo tako da je do zaštopanog auspuha bio problem
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

the-rider

sad znas da auto ne smije dugo raditi na minimumu  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

Vjerovali ili ne vidio istu situaciju na renault taliji, upali i trokira, gusi se, gasi. Nakraju ju cica upali zakuca gas u pod, a iz auspuha mlaz vode ko iz smrka.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: