fiat brava 1.6 16V 2000.g problem grijanje u autu?

Autor doko1717, 24 Studeni 2014, 11:20:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

doko1717

Pozz ekipi :)
Ee ovako imam nadam se neki mali problem sa grijanjem u autu?

jel se kome deÅ¡avalo da sad u hladnije dane kako se u autu grije da stavi npr. na 28 stupnjeva i puse odreÄ'eno vrijeme vruće i samo odjednom počne hladno puhati neovisno jel je na Automatskom ili na 1-2-3-4..jucer sam isao iz ZG popizdio sam, nonstop sam morao Å¡altati po tome paliti gasiti, stavim na 30 stupnjeva piri minutu vruće i sam od sebe počne hladno piriti, probam ga odma okrenuti na max počne puhati vruće, jel ima kakav regulator ili neki senzor Å¡to to regulira pa da zeza??

znam da ima neki regulator ili sta je to već sa lijeve strane ispod instrument table neka mala kutijica koja je spojena na neki džek koja okreće te klapne ili šta već kako se temperatura povećava tako se i ona okreće pa da ona ne zeza ili je nešto drugo?

Svaki savjet, pomoć, je dobro došla!

alstajdu

Jel ti temperatura motora dobra? Meni se to dogaÄ'alo zbog termostata. U vožnji se auto hladio,samo na mjestu je grijao.
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

alstajdu

Jel ti temperatura motora dobra? Meni se to dogaÄ'alo zbog termostata. U vožnji se auto hladio,samo na mjestu je grijao.
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

doko1717

je temperatura je dobra....nebi onda kad bi sa 30 stupnjeva u voznji kad počne hladiti okrenuo u tom trenutku na max i odma počne da ide toplo..onda bi i tamo puhalo hladno msm logički bi bilo bar mislim?

zim32

Imam isti problem na marei,prijatelj mi rekao da treba isprati hladnjak kabine ali nemam vremena jer sam stalno na poslu.Probaj to napravit ako imaš vremena pa javi rezultat

topolino

Ti imas poluautomatsku klimu, tj. na kotacicu za toplinu ti nije boja (plava i crvena), nego brojevi? Ako je tako onda te zeza senzor temperature.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alister

IzmeÄ'u gumba klime i regulacije puhanja imaju oni otvori, tamo se zna nakupiti praÅ¡ina i onda kao Å¡to kolega topolino kaže senzor poblesavi

Miha.

Citat: topolino  u 05 Veljača 2015, 14:21:51
Ti imas poluautomatsku klimu, tj. na kotacicu za toplinu ti nije boja (plava i crvena), nego brojevi? Ako je tako onda te zeza senzor temperature.
Nema poluautomatske klime. Ako mu pišu temperature onda je automatska klima.

alister

zar nije automatska klima ona koja cijelo vrijeme radi, tj. nema gumb za paljenje i gašenje kao ko na Marea-i?

Miha.

Svaka klima se mora dat uključit i isključit. Automatska klima je onda koja automatski održava željenu temperaturu (tj  sama se po potrebi isključuje ili jače puÅ¡e). Znači staviÅ¡ željenu temperaturu i brzinu na auto.

topolino

Na marei se podesava temperatura i ventilator automatski, dokle smjer puhanja ostaje uvjek manualan. Automatska klima sama sve podesava
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

#11
Mali dodatak, na marei i zadnjim bravama i bravo sa tom klimom je  brzina  ventilatora automatski regulirana ako je prekidac u polozaju 'auto', i po meni je to cista automatska klima a sad na koji nacin ces usmjeravat zrak putem dugmica ili kotacica po meni nebitno, po meni bi poluauto. klima bila bez auto regulacije ventilatora, znaci da samo auto. pali i gasi klimu