Stilo 1.9 JTD - vergla ali ne pali

Autor badblue, 30 Rujan 2010, 00:02:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SEB

Citat: kemba  u 25 Veljača 2011, 16:26:44
seb mislim da nisi u pravu
120-150 obican dizeli ili ti td motor,
kad je mene njako jtd, i ventil na pumpi, pocme se javljati tek kad u railu bude 200 i više bara, a po diag jtd radi u leru na 270-300 bara kad je pod punim opterecenjam ide do 1300 bara

ako grijesim molim te da me ispravis da ne zivim u zabludi


da dizeli
jtd prva generacija je imala tlak kak sam reko koji naravno od do raznih uvjeta oscilira pa tako i na samom leru i max tlak je bio 1200 bara...poslje sa edc16 ecuima i Mjet tehnologijom se tlak diže kao i broj ubrizgajaj u jednom taktu...danas doseže i do 1500 bara ....al opet to nema veze sa početnim minimalnim tlakom ....ako je sve ok on mora upalit več negdje oko 150 bara
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

dariovu

evo bio kod majstora, auto pali, al malo teze u jutro, sve u redu, auto bio na testeru sve uredno, no malo teze upali kada ostane vani po noci a nakon prvog paljenja pali cijeli dan normalno, jos ce mi procistiti motor, navodno dodaje neku otopinu u naftu...jer kako kaze jedina mogucnost je da ventili malo "pustaju" od prljavstine ili cega vec, pa u jutro pri niskoj temp teze vrti i ne nabije kompresiju koliko mu treba za paljenje pa teze upali, dok je u toku dana temp u plusi i to je taj djelic koji treba...a upalio ga je kada je stavio nove cetkice na alnaser jer je alnaser imo oko 150 okretaja a treba preko 200, tako on kaza...
sutra napokon idem po auto pa cu vidjet dal ce dati rezlutata to prociscavanje...
tako da ako sutra bude normalno palio znaci da je promijenom cetkica na alnaseru i prociscivanjem rijesen problem koji mi totalno umrtvio auto..  :good: :good:
vidjet cemo  :eusa_whistle:

aztraliz

Pozdrav, nije me dugo bilo. Identićan problem imao sam ove zime temperatura -14 želim upaliti auto i naravno neće. No u mojoj situaciji je bila kriva nafta i filter vode u gorivu. Valjda je nafta imala previše vode u sebi pa se tako i sam filter smrzo. Auto sam nagurao u garažu zakurio peć i auto zapalio bez problema jedino je dimio ko lokomotiva no to vjerovatno što nije mogao upaliti. Nadalje taj filter sam obložio termo filcom i čitavu zimu je palio i radio bez problema.

zvucetic

Pozdrav,

ja imam Fiat punto 2 1.9JTD 86KS i danas mi nije htio upaliti, vergla ko lud ali ništa.
Prije toga mi se znala ponekad paliti jedino lampica za "filter goriva" jel moguće da je i meni malo vode u filteru pa se smrzlo?

prci9999

Da podignem malo temu...zadnjih tjedan dana mi stilo teze upali,dugo vergla al nekako upali,vozio ga kod majstora,na dijagnostici mu je pokazalo senzor tlaka goriva,neznam di se nalazi al znam da se skida sa kljucem 27,mislim da je blizu dizni,medjutim,simtomi su i dalje isti,isto tako u voznji cim prekoracim 2000 okretaja pali se crvena lampica motora(koja se ne gasi),ako ne stiscem vise od 2000 okretaja ne izbacuje gresku.Na dijagnostici takodjer vise ne izbacuje nikakvu gresku,majstoru se neda istrazivati i salje me elektricaru....  :haha6:  -istrazujuci po forumu vidim da bi moglo biti senzor radilice,senzor bregaste,ventil na cr pumpi,sito na pumpi rezervara....cetkice alnasera ne vjerujem da jesu kad on vergla "dobro"  -moze pomoc kakva,imo neko takve simptome,auto je stilo jtd 85kw  115ks

prci9999


SEB

Senzor je na kraju raila od injektora
Mogle bi te zezat dizne, senzor tlaka nije sigurno
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

prci9999

-otiÅ¡ao mi je taj neki ventil na common-rail  pumpi,stavio majstor polovan i sad pali bez greske...