Punto mk2 - pitanja za početnika

Autor ssandor, 26 Siječanj 2015, 23:02:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

KriMi

Za taj termostat ti je normalno,ugasi grijanje(iskljuci ventilator na 0) i vozaj ga neko vrijeme,ako temperatura ne bude na sredini,otisao ti je termostat,ako nabije na sredinu i spadne opet kad ukljucis grijanje to ti je normalno na fiatu,jer mali hladnjak vuce toplotu u auto i motor ne moze da se zagrije.
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

dinko1981

Ako je sve ispravno temp. mora biti na pola bez obzira na grijanje, i da to je moguće čak i na Fiatu, provjereno na više modela

Susiah

jel normalno kad idem nizbrdo da kazaljka temp. padne na jednu cetvrtinu i tu drzi, po ravnu i uzbrdo je uvijek na sredini

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Susiah

Citat: the-rider  u 24 Veljača 2015, 17:40:08
ako vozis duze bez gasa onda da
koliko je to ''duze''
vozim ja njega normalno, naravno da nije puni gas kao po ravnoj cesti ali koristim ga...

dinko1981

Meni to nije normalno jer to znači da termostat ne zatvara dovoljno da bi održavao konstantnu temp. vode u motoru

ĹĄvejk

Nema tu mnogo filozofije,kazaljka temperature treba biti stalno oko sredine.Ako se spuštaš kako kažeš,termostat će zatvoriti protok da se nehladi previše,ako opteretiš mašinu,otvorit če i "pustiti" hladnu vodu iz hladnjaka.Ovo sa termostatom na prvoj četvrtini - ostao je otvoren, i nemože postići radnu temperaturu.
Ako voziĹÄ,, deset sati 90km/h,prijeÃ,,‡i Ã,,‡eĹÄ,, 900km!Dovoljno!

Susiah

Citat: Å¡vejk  u 26 Veljača 2015, 19:39:23
Nema tu mnogo filozofije,kazaljka temperature treba biti stalno oko sredine.Ako se spuštaš kako kažeš,termostat će zatvoriti protok da se nehladi previše,ako opteretiš mašinu,otvorit če i "pustiti" hladnu vodu iz hladnjaka.Ovo sa termostatom na prvoj četvrtini - ostao je otvoren, i nemože postići radnu temperaturu.
istina, ali zasto ostaje otvoren, to je ono sto me kopka  :hm:

hellboy152

Ne mora nužno ostati otvoren. Meni je takoÄ'er bila kazaljka na prvoj crtici i isto tako sam mislio da je ostao otvoren ali kad smo ga mijenjali vidio sam da nije. Jednostavno opruga s vremenom izgubi elastičnost i otvara puno ranije nego bi trebao.

dinko1981

Citat: hellboy152  u 27 Veljača 2015, 17:43:11
Ne mora nužno ostati otvoren. Meni je takoÄ'er bila kazaljka na prvoj crtici i isto tako sam mislio da je ostao otvoren ali kad smo ga mijenjali vidio sam da nije. Jednostavno opruga s vremenom izgubi elastičnost i otvara puno ranije nego bi trebao.

U svakom slučaju termostat nije ispravan

hellboy152

Upravo to.
Ja sam termostat našao za 320 kn (Vernet), majstoru je trebalo oko 2 sata da ga zamjeni i od tada temperatura zaključana na pola.

Da ne otvaram novu temu, zanima me šta vi mislite o autu koji na satu ima oko 150 000 km, a dijagnostika pokaže ovo dolje na fotografiji?

Puntach

Citat: hellboy152  u 01 Ožujak 2015, 15:20:52


Da ne otvaram novu temu, zanima me šta vi mislite o autu koji na satu ima oko 150 000 km, a dijagnostika pokaže ovo dolje na fotografiji?


da je nemoguce  :ok:
PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

Mike20

Gdje je to očitano, na vurama, body compu/šasiji ili ecu motora?

hellboy152

Na satu piše nešto malo manje od 150 000, a fotka je na ECU motora.