MK2 - Kočnice

Autor Bam Bam, 03 Travanj 2015, 15:00:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bam Bam

Trebam pomoć.  Na tehničkom mi je pokazalo 31% razliku na zadnjim kočnicama. Ručna drži dobro a pakne i cilindrice sam mijenjao prije 3 mjeseca. I to iz istog razloga jer sam bio na probnom tehničkom. Mislio sam da je s tim problem rijeÅ¡en.

crev1986

mozda da ozracis zadnje cilindre posto kazes da je rucna dobro

the-rider

regulator kocenja, na glavnom cilindru je
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

zetsthebunny

imas 31% razlike na cemu.. noznoj ili rucnoj kocnici...
+385977970759 Zlatko

Bam Bam

Razlika je na noznoj kočnici.
Ručna je dobra.

zetsthebunny

Citat: Bam Bam  u 03 Travanj 2015, 17:59:49
Razlika je na noznoj kočnici.
Ručna je dobra.
znaci da je problem na hidraulici.. e sad...
ili ih je potrebno odzraciti ili te muci kocioni cilindric, jer koliko se sjecam Punto Mk2 nema korektor straznjih kocnica da bi se u njega mogao uvuci zrak...
al u svakom slucaju ih traba raskopati i pregledati, mozda ti je prilikom promjene pakni ispao limic koji je u steleru pakni pa ti tu stranu pakni ne napinje, a rucna je onda dobra posto se rucnu moze napeti i preko sajli...

a ako imas ABS mozda ga nebi bilo lose i ozraciti preko dijagnostike  odnosno preko centrale ABS-a...
+385977970759 Zlatko

the-rider

korektor mu je naprijed na pumpi
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

odin

#7
Pozdrav svima :)

Može li mi neko pomoći da mi kaže kako se zove ovaj dio tačno. Dio je kočnica na mom Puntu 1.9 JTD, ali izgleda da je ovo rijedak dio kompleta, jedan je kupljen na otpadu, drugi s tog istog auta neko već skinuo.

http://www.ebay.com/itm/FIAT-PUNTO-REAR-BRAKE-SHOE-ADJUSTER-NEW-GENUINE-/140422064946?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item20b1ceab32


EDIT: nakon par poziva saznao sam da se to zove stellung, zatezač, španer pakni zadnjih kočnica, pa ako nekom ode ovo, neka zna šta da traži :)
I ovo mi tvrdi čovjek da je dio koji dolazi obično samo na modelima s ABS-om, možda nije pravilo, ali eto, dodatna informacija.

jtd165

Mehanizam samopodešavanja.

odin

Hvala, a evo gore sam naveo i još neke "termine" koje sam saznao nakon nekoliko poziva.

the-rider

covjek ti krivo tvrdi, to nema veze sa abs-om
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Citat: the-rider  u 27 Travanj 2015, 20:13:32
covjek ti krivo tvrdi, to nema veze sa abs-om
da tako je..... To imaju svi modeli koji imaju zadnje kocnice na dobose. Sluzi za stelanje ručne
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Delta TD

1,2 i ima jednostvniji sistemm, t.j. onaj na opruge
098871798

Reduktor

Koliko košta novi glavni kočioni cilindar za punto mk2 1.2 8v 2000 god.