Kontrola senzora na motoru 1.6 16v

Autor alstajdu, 03 Lipanj 2015, 07:52:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alstajdu

Pozdrav.PoÅ¡to mi auto loÅ¡ije ide kad se ugrije čini mi se da mi neki senzor krivo odraÄ'uje.Zanima me mogu li se ispitat univerzalnim mjernim instrumentom ili dijagnostikom?ÄŒuo sam u par slučajeva da dijagnostika baÅ¡ i nije pouzdana pa eto da se malo raspitam mogu li Å¡ta sam napravit.Hvala
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

Antonijo

Dijagnostika te može uputiti ako neki od senzora Å¡alje krivu informaciju, multimetrom možeÅ¡ ispitati senzor kao i struju do samog senzora. Za dijanostiku je potrebno svega nekoliko minuta da se spoji na auto dok ispitivanje senzora i struje do njih zahtjeva viÅ¡e vremena. Logično je krenuti od lakÅ¡eg posla prema težem ukoliko je potrebno  :ok:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Eomsy

Citat: Antonijo  u 03 Lipanj 2015, 11:01:22
Dijagnostika te može uputiti ako neki od senzora Å¡alje krivu informaciju, multimetrom možeÅ¡ ispitati senzor kao i struju do samog senzora. Za dijanostiku je potrebno svega nekoliko minuta da se spoji na auto dok ispitivanje senzora i struje do njih zahtjeva viÅ¡e vremena. Logično je krenuti od lakÅ¡eg posla prema težem ukoliko je potrebno  :ok:

I ja bi tako krenuo. BuÅ¡ videl kaj bu ti ona rekla, pa možda to Å¡to kaže bu i imalo smisla  :/ ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Mike20

Dijagnpstika na tom autu nebude pokazala da temp senzom ima neka ostupanja od normalnog, možda da je skroz neispravan.
Temp. senzor ispitujeÅ¡ ohmmetrom, posudom s vručom vodom i termometrom. ZagraijavaÅ¡ i kod odreÄ'ene temperature očitaÅ¡ otpor i usporediÅ¡ s original vrijednostima.

Ili kupiš novi senzor i probaš, jeftin je

Eomsy

Citat: Mike20  u 12 Rujan 2015, 09:27:23
Dijagnpstika na tom autu nebude pokazala da temp senzom ima neka ostupanja od normalnog, možda da je skroz neispravan.
Temp. senzor ispitujeÅ¡ ohmmetrom, posudom s vručom vodom i termometrom. ZagraijavaÅ¡ i kod odreÄ'ene temperature očitaÅ¡ otpor i usporediÅ¡ s original vrijednostima.

Ili kupiš novi senzor i probaš, jeftin je

Ako je temperaturni senzor u pitanju ... A ak je neki drugi? Kupi jedan senzor, promjeni - nije on. Kupi drugi - isto taako. Kupi treći ... I eto ti puno novih senzora, pa se nabere ... Samo velim da bi ja prvo probao sa dijagnostikom. Sada se može za nekih 300 kn nabaviti kablovi, sot skineš i dijagnosticiraš do mile volje ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Antonijo

Citat: Mike20  u 12 Rujan 2015, 09:27:23
Dijagnpstika na tom autu nebude pokazala da temp senzom ima neka ostupanja od normalnog, možda da je skroz neispravan.
Temp. senzor ispitujeÅ¡ ohmmetrom, posudom s vručom vodom i termometrom. ZagraijavaÅ¡ i kod odreÄ'ene temperature očitaÅ¡ otpor i usporediÅ¡ s original vrijednostima.

Ili kupiš novi senzor i probaš, jeftin je


Ne mjenjaÅ¡ dok ne rikne skroz do kraja  :rofl :rofl
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE