Brisači ne rade kako bi trebali

Autor alenzg, 04 Studeni 2015, 08:06:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alenzg

Dešava mi se nekaj čudno s brisačima, uglavnom, stavim ih obično na najsporiji (prekidni) rad (prvi položaj) i nakon nekog vremena ubrzaju sami od sebe, pa se opet vrate na normalni ritam...a desi se i da kad ih hoću isključit da ne reagiraju (ručicu vratim u nulu, a oni i dalje vrte)...onda moram ih lovit ručicom na nestalni položaj (prema gore) u jednoj fazi kretanja i onda tek stanu. Da li treba se pozabavit time u servisu sad još dok stvar cijela radi kako tako, ili riskiram skuplji kvar ak ne diram niš dok ne krepaju skroz eventualno? :)

Stilo M

Moze biti problem u rucici brisaca
Da nema dobar kontakt
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

cvike19

po meni rucice
ili relej koji se nalazi u rucicama obicno a koji je dosta skup inace
(vise se isplati kupiti polovne rucice)
ako imas mogucnost zamjeni rucice pa probaj sa drugima...
ako nemas, onda probaj skinut ove pa malo procackaj kontakte, ocisti itd...poigraj se, mozda je stvarno samo neki kontakt

DamirKC

Kod mene se prednji brisači ne gase na dnu šajbe nego na npr. na sredini ili se ugase sami od sebe i onda ih ne mogu upaliti nekih 15 sekunda.
Da li bi isto mogao biti problem u ručicama ili je nešto drugo.

Poslano sa mog NOA X82 koristeći Tapatalk


franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Citat: DamirKC  u 17 Siječanj 2016, 22:18:22
Kod mene se prednji brisači ne gase na dnu šajbe nego na npr. na sredini ili se ugase sami od sebe i onda ih ne mogu upaliti nekih 15 sekunda.
Da li bi isto mogao biti problem u ručicama ili je nešto drugo.

Poslano sa mog NOA X82 koristeći Tapatalk

Na Alfi 166 sam očistio ručkice i elektroniku motora od brisača jer se nakupi nečistoća pa radi slične probleme.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Citat: Antonijo  u 17 Siječanj 2016, 23:16:48
Na Alfi 166 sam očistio ručkice i elektroniku motora od brisača jer se nakupi nečistoća pa radi slične probleme.
potpis
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

DamirKC

Probat ću zamijeniti ručice jer imam druge i očistit ću sve pa ću vidjeti

Poslano sa mog NOA X82 koristeći Tapatalk


Sen

Pozdrav ekipo
Kad smo kod brisaca ne radi mi zadnji brisac na puntu kada ga upalim cujem samo klik iza brisac stoji,ovako na prvi pogled sta bi moglo biti?

Antonijo

Pretpostavljam da čuješ klik od releja zadnjeg brisača...
Imao sam slučaj da zadnji brisač nije radio dok nije padala kiÅ¡a jer se u njegovoj osovini nataložilo hrÄ'e.
Nakon čišćenjea i podmazivanja osovine sve je bilo uredu.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Sen

Citat: Antonijo  u 04 Veljača 2016, 21:41:24
Pretpostavljam da čuješ klik od releja zadnjeg brisača...
Imao sam slučaj da zadnji brisač nije radio dok nije padala kiÅ¡a jer se u njegovoj osovini nataložilo hrÄ'e.
Nakon čišćenjea i podmazivanja osovine sve je bilo uredu.


Hvala probat cu se malo zabaviti ako uspijem uopce i doci do tog djela da malo ocistim.

cvike19

meni se desava da upalim na prvu brzinu i da mi brisaci stanu na pola sajbe
i tako stoje do ponovnog ukljucivanja releja i samo se vrate nazad u nulti polozaj
znaci ukljucim, oni se popnu i stanu negdje i tu stoje dok ponovo ne klikne i onda vrati nazad
dok kod drugih brzina radi normalno
nemam pojma sta je

dgudan

---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

cvike19

na nekim modelima ti je rele u rucicama
ako imas priliku probat neke druge SIGURNO ispravne rucice napravi to, to je najbezbolnije i najbrze