Motoric za servo

Autor 0p3rat0r, 06 Listopad 2016, 12:46:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

0p3rat0r

Pozdrav posto mi je najvjerojatnije stradao motoric za servo na volanu upalila se lampica volana I sada nemogu vise da je resetujem ko prime ugasim auto I ponovo upalim ona se ugasi I sve normala a sada se valja namucit kod skretanja pa me interesuje dali se zamijeni samo taj motoric posto ga imam ili ima jos kakvih zajebancija

Mike20

Rijetko kada crkne baš motor, ili je hladni lem, relej ili senzor volana

0p3rat0r

Da a cuo sam da, se taj sensor nemoze mijenjati ja bi prime motoric zamijenio dali je to rjesenje

stari

Nakon 16g. otkazao servo na Mk2a. Prelemio žice na pločici i vozi miško.

marin84

Evo da malo dignem ovu temu.
Moj problem je ovaj, na Puntu mk2a motorić serva zuji i bruji kad ga okrečem, posebno dok stojim u mjestu i dok vozim pri malim brzinama, u vožnji uglavnom sve ok. To brujanje je za sada na sreću samo iritantno i smeta, ali za sad nema nikakvih drugih problema. Lampica za servo se nikad nije upalila i volan je lagan posebno kad se još ukljući i "City" opcija.
Sad da li tu mogu nešto napravit da to zujanje nestane ili se smanji ili najbolje ništa ne dirat dok radi pa neka zuji?

cvike19

zuji ti motoric od serva koji je odma ispod volana, ispod one plastike
na toj plastici inace bude komad stiropora kao izolacija od buke
nije bas uobicajeno da se cuje ako su sve plastike i zasrite montirane

meni se zna cuti kad je sve rastavljeno, al nije iritantan zvuk



marin84

Meni se čuje kažem to brujanja zujanje, ja jesam već malo otupio na taj zvuk, više on smeta drugima kad ih vozim pa pitaju što je to. Za plastiku nikad nisam skidao ni išta da znam da li je sva izolacija na mjestu i ne bi se igrao s tim sam dok to radi, a vjerojatno ni nakon.
Zanima me da li je to zujanje znak da će skoro mi otić servo i da ću morat dat još love za njega ili da se samo naviknem dok ne počne otakzivat? U planu mi je i eventualno prodaja tog auta i uzimanje drugog pa ne znam baš kako bi taj zvuk djelovao na potencijalne kupce

Mairon

Zuji i meni na mjestu kao volan za PC ako si ikad imao :D  Crkava servo pri parkiranju nekad po hladnom vremenu. Ali mislim da to zujanje nije povezano...