Punto mk2 diskovi, doboši i sajle kočnica

Autor zico, 16 Siječanj 2017, 20:51:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zico

Pozdrav ljudi prije svega!

Imam jedno pitanje za mehaničare, znalce, zanima me da li od Punta mk1 55 S (1996/7. godina), diskovi, doboši i sajle ručne pašu na Punto mk2 1.2 SX (2002. godina).

Ako paše kaj paše???

Hvala  :formula:


franjo-fritz

Toliko sve jeftino za mk2 da se uopce neisplati kemijat   
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

zico

Ma nije stvar u kemijanju prije par mjeseci kupljeni su navedeni dijelovi od mk1 koji se rashoduje pa me sad zanima da li pašu ma mk2 samo informativno ...

cvike19


Memphis


1BIT

Da ne otvaram novu temu, iskoristi ću ovu, prednji diskovi su mi poćeli trest kod naglijeg kočenja, trebao bi ih dati potokarit, al mi se ne isplati jer su već potroÅ¡eni, tako da ću raÄ'e kupit nove, samo me zanima, na siluxu sam naÅ¡ao pune i ventilirajuće, gledam specke, debljina je 20mm na oba, a promjer punog 257mm, a ventilirajućeg 257.5mm, teoretski tih pola milimetra nebi trebalo smetati, uglavnom ako već mogu birati, raÄ'e bi kupio ventilirajuće, nisam se joÅ¡ raspitao kod nas (tokić/kreÅ¡o...) dal imaju ventilirajuće, nisam ni znao da ima ventilirajućih za punta, jer su svi tvornički dolazili sa punim diskovima dok ih nisam vidio na siluxu...
Ove pune svaki put pregrijem kad se spuštam sa Sljemena, tako da bi mi ventilirajući dobro došli :to:

Uglavnom ima ko prijedlog koje kupit, predpostavljam kako je deblljina ista, da ventilirajući kraće traju, tj interval zamjene je češći, jer je materijala manje...

puni:
https://www.silux.hr/proizvodi/ovjes-i-pogon/kocioni-sustavi/kocioni-diskovi/236009/prednji-kocioni-diskovi-icer-alfa-fiat-lancia?car=111902

ventilirajući:
https://www.silux.hr/proizvodi/ovjes-i-pogon/kocioni-sustavi/kocioni-diskovi/193101/prednji-kocioni-diskovi-s71-0033-lancia?car=111902

isti ventilirajući, samo je 2mm deblji, ne znam jel taj stane u čeljust?
https://www.silux.hr/proizvodi/ovjes-i-pogon/kocioni-sustavi/kocioni-diskovi/193122/prednji-kocioni-diskovi-s71-0052-fiat?car=111902
The speed was okay, but the corner was too tight.

Jezy

:abarth:

1BIT

to na dizelu?
sad sam tek skužio, 257mm ide na dizel i sportinga ak se ne varam, 1.2 8v ima 240mm ak se ne varam, morat ću izmjerit...
The speed was okay, but the corner was too tight.

Jezy

:abarth:

the-rider

puni nisu sigurno 20mm, to krivo pisu dimenzije
stavis ono sta je na autu, tu ne mozes birati
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

malizuti

Citat: 1BIT  u 21 Travanj 2017, 22:38:59
to na dizelu?
sad sam tek skužio, 257mm ide na dizel i sportinga ak se ne varam, 1.2 8v ima 240mm ak se ne varam, morat ću izmjerit...

1.2 8v ima 240mm diskove
1.2 16v sporting mk2a 257mm  puni diskovi koji su mislim 14mm debljine
1.3 mjet i 1.9 257mm ventilirajuci debljine 20mm
1.8 16v hgt je dolazio sa 257 ventilirajucim ( do 2001 godine??) i mislim 284mm ventilirajucim

1.4 16v sporting mk2b ima 257mm ventilirajuce.

1BIT

Da, dobro si napisao, vidio sam da se može diskovi i čeljusti od 1.9jtd motora prebacit na 1.2 8v, samo ne znam jel stanu 257mm diskovi sa večim čeljustima na 14" felge, ne znam kako su tvornički dolazili dizeli na 14 il 15 kotačima, za sportinga i hgt-a znam da su bili sa 15"...

Ti 257mm ventilirajući su već respektabilni naspram 240mm punih, samo kad gledam oko 1000Kn me taj swap ispadne, diskove uzmem nove, čeljusti naÄ'em polovne, al ih kao takve nebi ugraÄ'ivao, nego odma dao reparirati da se promijene gumice, da znam na čemu sam, pa druge pakne, pa ulje i odrzačivanje...
(kočiono ulje i pakne sam prošle godine promijenio i odzračivanje mi nije problem...)
Razmislit ću još šta ću napravit... :zbunj:
The speed was okay, but the corner was too tight.

topolino

Dobar Sex nikad nije bio Ä'aba.
Racunaj da li ti to treba. Ako si stalno po gradu, osim izgleda nepotrebno. Zivis li npr. u karlovcu i radis u zg isplativo, pod uvjetom da moras na siru gumu i ako nemas abs bolju gumu jer na kisi ce blokirati kotaci na samu pomisao kocenja jer imas puno laksi motor.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

malizuti

Citat: 1BIT  u 22 Travanj 2017, 12:03:49
Da, dobro si napisao, vidio sam da se može diskovi i čeljusti od 1.9jtd motora prebacit na 1.2 8v, samo ne znam jel stanu 257mm diskovi sa večim čeljustima na 14" felge, ne znam kako su tvornički dolazili dizeli na 14 il 15 kotačima, za sportinga i hgt-a znam da su bili sa 15"...

Ti 257mm ventilirajući su već respektabilni naspram 240mm punih, samo kad gledam oko 1000Kn me taj swap ispadne, diskove uzmem nove, čeljusti naÄ'em polovne, al ih kao takve nebi ugraÄ'ivao, nego odma dao reparirati da se promijene gumice, da znam na čemu sam, pa druge pakne, pa ulje i odrzačivanje...
(kočiono ulje i pakne sam prošle godine promijenio i odzračivanje mi nije problem...)
Razmislit ću još šta ću napravit... :zbunj:

257mm prolazi na 14 cola felgi. Barem na one orginal fiat ide i veliku vecinu aftermarket felgi.

Sporting je dolazio na 14 cola felgama a 15 je bila nadoplata.

Hgt je dolazio na 15 cola i to su jedine koje i idu na njega.  Dolazio je sa 185/55/15 serijski ili doplata 195/45/15 na kojima je bio 2cm nizi. Ova doplata je bila moguca i za sportinga.

Govorim o mk2a verziji

Boxer

257 disk sa ate kliještima je jako dobra kočnica za takav auto, jako dobra
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...