Stilo 1.9 jtd - ugradnja unutr. grijača

Autor aquarius017, 24 Rujan 2016, 11:27:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Multijet

0989739290

draĹžen

Pretprosle zime isao sam iz sk za zd preko plitvica. Na plitvicama -11. Temp na pola a zima mi bila u autu. Lijeva noga mi se smrzla. Katastrofalno grijanje.

gandi

Da tebe ne muči otežana cirkulacija u nutarnjem kileru? Ili lijevoj nozi...
--->>>    click here      <<<---

draĹžen

Kad stavis puhanje na noge gdje ti puše? Meni samo po desnoj strani. Corsa d mi puse komplet sirinom po nogama s gornje strane. Kad je bilo -11 imao sam puhanje na šajbu i noge. Lijevu inace drzim u normalnom sjedecem polozaju ne ispruzenu na zastitu i eto. Auto jednostavno nije jak na grijanju i nema tu pomoci. Jesi s svojim isao na put od 3,4 sata na -11?

dudo1

ne trebaš nikakve grijače,ja po zimi lijepim power tape na usis zraka na grandeu pa ti grijanje bar 30% jače

gandi

Citat: dražen  u 25 Rujan 2016, 07:24:11
Jesi s svojim isao na put od 3,4 sata na -11?

Jesam. I na hladnije.
Sa Temprom, Fabiom i 159. Jedino je tempra malo slabije grijala jer je unutarnji kiler zaštopan. Jesi probao krenuti od toga?
--->>>    click here      <<<---

topolino

Radiator flush i provjeriti ako puse vruce na gornje otvore, sta je sa komandama ventilacije, (sajle). Ako nepuse vruce onda provjeriti temperaturu na cjevima za grijanje i izlaz iz ventilacije. U slucaju vece razlike zastopan ti je isparivac klime ili grijac kabine (pun prasine, zemlje i gljivica), ako imas filter kabine pregledaj njega prvo i vidi hoce li bolje grijati bez njega.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

aquarius017

Nije meni problem grijanje kabine kad se zagrije motor na radnu temperaturu, znači kad kazaljka doÄ'e na pola (cca 90C) grijanje u kabini je i viÅ¡e nego zadovoljavajuće, grije i na -10 ko blesavo bez problema, ne smijem potenciometar okrenuti viÅ¡e od pola jer bude vruće ka' u sauni. Isto tako, kad je motor zagrijan i stojim u leru, grijanje radi ko sumanuto.
Mene zanima slijedeće:
1 - da li bi ugradnjom ovog grijača postigao da se kabina počne zagrijavati nekoliko minuta nakon starta hladnog motora, jer zimi imam često kratke relacije od nekoliko km - jasno mi je da se motor ne stigne zagrijati, ali jel baš moran vozit u ledenoj kabini...
2 -  ako ugradnja tog grijača ima smisla, trebam li raskopati pola kabine da bih ga ugradio? Jer ako treba raskopati pola auta za ugradnju, onda u startu odustajem...

Ovako izgleda taj grijač:


Mike20

Dodatni grijač ne izgleda tako, dodatni grijač je električni, ovaj tvoj sa slike je na vodu

Ovak izgleda:

http://m.ebay.com/itm/electric-heater-Fiat-Stilo-1-9JTD-85kW-192A1-000-53398-/301594933453?nav=SEARCH

Delta TD

Bas tako a koliko znam MB A klasa w169 od 2004.g. to ima serijski
098871798

topolino

Imaju i stilaci za neka trzista, a isto i blok grijaca kao u glavi motora.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

zetsthebunny

Mislim da bi ti bilo bolje malo prosnjofati po Citroën/Peugeot otpadima i pronaći si dodatni strujni grijač vode...
On ti se montira na crijevo tople vode koje ide s motora u grijač kabine, tako da će ti se i kabina i motor puno brže ugrijati, samo moraš naći pravog strujica da ti ga spoji kako treba preko releja na mjerac temp. motora...
Ima ih raznih oblika a evo ti slike jednog...


Sent from my E2003 using Tapatalk
+385977970759 Zlatko

dgudan

I ja muku mučio sa istom situacijom dok prošle godine nisam ugradio termostat od r4 u crijevo.
Prošla zima, jako topla u odnosu do sada, prošlo ljeto a eto dolazi nam ponovno zima i nikakvih problema...
Investicija mala, cca dva sata posla laganoga i stilo grije kao nikad do sada...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---