Punto Sporting dimi

Autor Ante toki, 19 Prosinac 2016, 18:54:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ante toki

Pozdrav svima. Imam Punto Sporting iz 2001 sa 260000 km. Stvarno vozim većinom kao penzioner (prošli su me dani groma) :smile: ali sam primijetio kad ga stisnem na 4000 rpm i više, dimi ko dizelaca sve bude u dimu iza. To se primjeti samo po noci kad je drugi auto iza sa upaljenim svjetlima. Brtva glave je radjena ima 40000 km te je stavljen novi hladnjak nedavno. Sad me zanima jer to jednostavno nečistoća izlazi u obliku dima pošto stvarno rijetko stiscen gas ili nešto drugo? Unaprijed hvala

crev1986

Jel dimi kod prvog paljenja ujutro

franjo-fritz

Dim? Plavi? Bijeli? Crni? Sivi?  Kakav dim?
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Ante toki

Dim bijeli dok je hladan motor je standardan o tome ne pricam. Govorim o tome što pri velikim okretajima se vidi da puno dimi samo ukoliko je auto s upaljenim svjetlima iza mene, vidi se na unutrašnjem retrovizoru. Tokom dana ne mogu primijetiti samo po noci. Sad me samo zanima da li je to zbog toga što rijetko ga stisnem? Na radnoj je temperaturi kad se to dogadja

Memphis

A kakva je potrošnja ulja

Ante toki

1,5 litra godišnje, znači na 12000 km

Memphis

To je ok. Možda čaÄ'i jer kilavo vožen pa baci dim ... e sad ovisi koje je dim boje ... al mislim da je do toga ako dobro vuče

franjo-fritz

Bijeli dim...kondezacija vlage..posto je hladno..ili dihtung glave...ako je gusti dim
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Ante toki

Fino on vuče kad ga se stisne. Evo danas sam ga stisnuo ali ne vidim nikakav dim preko dana. Kao Å¡to sam rekao primijetio sam da zadimi samo ukoliko je auto iza mene po noci sa upaljenim svjetlima. Bijeli dim je samo dok se auspuh ne ugrije, poslije nije vidljiv. Ovaj dim o kojem pričam je kad je motor već ugrijan i samo kad ga poÅ¡teno stisnem. Hvala svima na odgovorima, mislim da nemam razloga za brigu, jednostavno trebam češće stisnut gas, predugo je proÅ¡lo  :wink:

topolino

Ubiti dim koji vidis može biti i bezbojan, ali na svjetlu od auta dobi boju i postane vidljiv.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SEB

ako ti vidiš samo noču kad ga jače stisneš možda izbacuje garež iz ispuha
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol