Punto mk2 - UGRADNJA daljinskog zaključavanja

Autor flyer26, 19 Listopad 2016, 17:50:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

flyer26

Pozdrav, pretražio sam forum, ali nema neka konkretna tema o ovome pa ću pitat.
Kupio ja tako ono ugradbeno kinesko daljinsko zaključavanje. I sve super, dosta to sve lijepo izgleda jedino me zaboljela glava kada sam vidio sve one žice.
E sad to treba spojit. Princip kužim. Dvije žice idu na lim, napajanje, žice za daljinsko, za žmigavce, itd.
Ali pošto nemam iskustva s ovim, ne usudim se baš to spajat da ne skurim ili daljinsko ili još gore nešto na autu...
Skinuo sam plastiku ispod volana i krenuo sa ovom negative shemom, ali nakon spajanja "uzemljenja" sam naprosto odustao jer se ne usudim ništa ozbiljnije prčkat ako nisam sto posto siguran, iako otprilike pretpostavljam kamo bi što trebalo ići.

E pa moje pitanje je dal ima tko iskustva s ovim da bi mi mogao pomoći? Da li se uopće isplati da se igram s time kao neki "amater" ili da tražim majstora? Ako ima ovdje majstora koji mi je usput (sjeverozapdna HR) pitam odmah za cijenu rada..?

Ovo je shema koju sam dobio:

flyer26

ĹĄvejk

Kupio sam Punto sa naknadno ugraÄ'enim daljinskim zaključavanjem.Poslije par mjeseci sam ga eliminirao,naime daÅ¡avalo mi se da kod trgovačkih centara gdje je veči parking,par puta naÄ'em auto otključan.Skužio sam da ga puno drugih ključeva otvara,tako da pripaziÅ¡ na to.
Ako voziĹÄ,, deset sati 90km/h,prijeÃ,,‡i Ã,,‡eĹÄ,, 900km!Dovoljno!

Jezy

Nemaš kaj zeznut... uzmeš ispitivač, naoružaš se živcima i to ti je to... ja sam sebi slagal, a nemam pojma o takvim stvarima
Malo guglaj imaš više načina (shema) na koje se može složit...
:abarth:

kiky776

Citat: Å¡vejk  u 07 Veljača 2017, 07:59:10
Kupio sam Punto sa naknadno ugraÄ'enim daljinskim zaključavanjem.Poslije par mjeseci sam ga eliminirao,naime daÅ¡avalo mi se da kod trgovačkih centara gdje je veči parking,par puta naÄ'em auto otključan.Skužio sam da ga puno drugih ključeva otvara,tako da pripaziÅ¡ na to.

Ovo prvi put čujem, moguće da je bilo nešto loše spojeno
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

malizuti

Citat: kiky776  u 07 Veljača 2017, 10:19:00
Ovo prvi put čujem, moguće da je bilo nešto loše spojeno

I meni se to dogaÄ'alo na serijskim centralnom u fiat punto mk2a. Bio sam jedno vrijeme poslom u hotelu tjedan dana. Svako jutro sam nalazio otkljucan auto a nista ne fali unutra. Ja sam vec mislio da ludim. I snimio si vide drugi dan kako zakljucavam auto i kako je zakljucan. Ujutro dodem do auta on otkljucan. Sljedecu noc sam cijelu bio budan i imao sto za vidjeti. Radnik u hotelu koji je isao oko 2 ujutro doma je vozio KiA RiO i kad bi otkljucao svoj auto preko daljinskog i moj se otkljucao. Zakljucat moj preko svog nije mogao.


Slicna stvar se dogodila sa jednim hyundai i30. Kljuc od auta je jednom prilikom aktivirao bezicno zvonce na mojim vratima doma. Zvonce za 50kn iz kauflanda je moglo otkljucao auto ali ne i zakljucati. I to samo taj jedan model. Na bilo kojem drugom koji sam isao probati po parkingu nije radilo.

Skoda90

Ja sam ovako spojio prije par dana i radi bez problema,na tebi je samo da nadjes koje su ti zice od bravice i zmigavaca ili sto vec sve zelis spojiti...