Cviljenje u vožnji Punto 2

Autor marin84, 02 Ožujak 2017, 07:15:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marin84

Pozdrav,
vozim Fiat Punta 1.2 8v iz 2002 i u vožnji mi se počelo čuti cviljenje oko zadnjeg desnog kola ali nevezano za kočnice jer se čuje i kad ne kočim nego samo lagano kotrljam. Prije para dana mi je isto bilo i onda sam ga odveo kod mehaničara i on ga digne na dizalicu i kaže otišao ti je zadnji ležej što sam i promijenio zajedno s glavčinom. Nakon toga 2 dana sve u redu i evo jutros opet isti zvuk. Znam da će morat opet kod njega na popravni ali evo molio bi mišljenje zašto sad opet cvili, što bi sad mogao bit problem?
Da samo napomenem da je i prije 2-3 mjeseca mijenjano zadnje pakne i sajle i kočiona crijeva

leo77

vrati se tamo di su ti radili kočnice,nema to veze s lezajom,drugacije se lezaj "čuje"

marin84

Nije do kočnica sigurno jer onda ne bi nedavno prošao tehnički pregled a kočnice su bile razlog zašto me vratilo na tehničkom bilo.
Uglavnom taj dio problema je riješen a stvar je bila u tome da je bilo do ležaja kotača samo nakon tih par dana što se nije ništa čulo je bio razlog što je promijenio samo jedan (desni ležaj) a onda je otišao i drugi pa je promijenjen i na livoj strani. Moguće da je trebao mijenjat oba istovremeno ali eto bar nije drugi put ništa naplatio osim što sam morao ići ponovo uzet ležaj odnosno cijelu glavčinu jer ide zajeno s ležajem. I sad je problem tog cviljenja riješen.
Ali evo da sad ne otvaram drugu temu da rečem drugi problem što me muči, a to je lupanje prednjeg lijevog kola kod prelaska ležečih ili bilo kakve neravnine. Mislio sam da je to problem u ležaju amortizera jer se čulo i zujanje kod okratanja volana tako da su promijenjeni kape i ležaj amortizera srijeda ali to nije bilo problem toga. Prije otprilike godinu dana sam mijenjao na istoj toj strani prednju vilicu tako da to ne bi trebao bit sad problem opet (nadam se da nije). Do čega bi sad moglo bit, što će mi onda sljedeće naći da treba minjat? Znam da amortizeri nisu baš najbolji, prošlo je na tehničkom u 1 mjesec ali nisu super alil ne znam postotak. Da li bi to moglo bit do amortizera ili je nešto drugo sad još problem?

Michael

Ako lupa samo preko rupa, onda je vjerojatno kugla u pitanju. Kolko je proslo od tehnickog pregleda? Treba auto dici u zrak, provjeriti dal ima lufta u kuglama, stabilizatorima, manzetama... To je uvijek tako, kad stavis nesto ispravno, onda se pojavi problem u drugim stvarima koje su pri kraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

marin84

Preko ikakvih neravnina ko ima na cesti, nekad se čuje jače nekad malo slabije.
Tehnički je proÅ¡ao 13.1.2017. A kažem prije otprilike ne znam točno godinu dana je mijenjano prednja lijeva vilica, jel moguće da je već opet otiÅ¡la nakon godinu dana? Da napomenem da auto dosta malo vozim i skoro 99% gradske vožnje a godiÅ¡nje preÄ'em oko 6000km

Michael

Ako je vilica neke slabije kvalitete, mislim teoretski da ima sanse. Pogotovo ako je gradska voznja sa puno lezecih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Memphis

Citat: marin84  u 09 Ožujak 2017, 19:41:06
Preko ikakvih neravnina ko ima na cesti, nekad se čuje jače nekad malo slabije.
Tehnički je proÅ¡ao 13.1.2017. A kažem prije otprilike ne znam točno godinu dana je mijenjano prednja lijeva vilica, jel moguće da je već opet otiÅ¡la nakon godinu dana? Da napomenem da auto dosta malo vozim i skoro 99% gradske vožnje a godiÅ¡nje preÄ'em oko 6000km
Da, ako je Å¡rot marka (kvaliteta)
Moguće je da su i ležajevi na amontizerima