Punto mk2 1.2 8V cam shims

Autor 1BIT, 14 Lipanj 2017, 23:09:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

1BIT

Jel zna netko di ima za kupit podloške bregaste osovine? (il kako se to kod nas već kaže :D:)
ÄŒitam u service manual-u da se svakih 40 000Km provjerava zazor izmeÄ'u bregaste i podloÅ¡ke, te ako su previÅ¡e potroÅ¡ene, se mijenjaju, tj na fiatovom 1.2 8v motoru se ventili nedaju podeÅ¡avat, nego se mijenjaju te podloÅ¡ke, ja to kod sebe nisam provjeravao od kad je kupljen auto, a 136 000Km imam, mislim sa autom nemam nikakvih problema, ali predpostvaljam da su malo potroÅ¡ene, to bi značilo da je zazor veći nego bi trebao biti, a samim time mi bregasta mrvicu manje otvara ventile, znači izgubio sam 1 do 2Ks od onih 60Ks koje je auto imao kao novi, uglavnom nebi bezveze skidao poklopac bregaste i provjeravao zazor mjernim listićima ako nema kod nas za kupit tih podloÅ¡ki...

(Pred jedno 4 godine sam pitao u tokiću, kažu prodaju cijeli komplet, sve debljine, a meni bi trebalo samo 8 komada debljine 4.20mm po service manualu, tj piše na njemu kad ga skinem, ako bi ih bez obzira na potrošenost, sve mijenjao novima...)


















The speed was okay, but the corner was too tight.

Mike20

Svaki dućan s dijelovima za slaganje motora to ima. Za takve stvari se neide u Tokić
Malo pitaj po ostalim dućanima, blizu stare Samoborske ima jedan dućan specijaliziran za to, zaboravih kak se zove, al znam da je imao nešto što mi je trebalo, a da nitko drugi nije imao.

To se najčešće zove pločice za štelanje ventila, pločice podizača ventila itd

Memphis

Imaš na njuškalu ... i u servisnim radnjama oni imaju komplete. Teško da ćeš to naći u dućanu.

I ne trebaš sve ... samo njh par jer se kombinira sa onima koje imaš.

To prvo trebaš raskopat i popisat zazore pa onda tražit podloške koje ti fale.

1BIT

Hvala na odgovorima, znači najjednostavnije rijeÅ¡enje mi je otić u neki servis i tražit da poÅ¡telaju ventile, pa doma eventualno provjerit obavljen rad, ovo koliko mi se čini je već natezanje, jer rijetko koji servis proda dio, a da ga sam ne ugraÄ'uje, tj ne naplati ruke/satnicu...

Mada nema tu kaj puno radit, sat, sat i pol u vrh glave se to obavi...
The speed was okay, but the corner was too tight.