Punto 2 1.2 2003g nemiran rad

Autor Gogxy, 25 Listopad 2014, 22:48:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gogxy

Ehh ovako kupio sam punta i sad kad sam ga gledao covjek mi kaze da je auspuh izbusen i da ga treba mjenjati i da auto vibrira i bruji... Danas je stavljen drugi auspuh znaci od spoja s flexom do kraja auto dok nije to stavljeno nije imao snage i bio trom... Pokupim ga ja danas kad ono isto upalim on radi kao dizel krenem bruji bruji i puse negdje do cca 2500okretaja poslije nista necuje! Misljena sta bi moglo biti? Hvala i ako ko ima majstora (doktora) za fiat u ri molim preporuku! HVALA

markohemarko


gokiSP

Očito ti je neki fušer mijenjao auspuh ako auto i dalje bruji. Problema može biti 100. Jedno je sigurno, zapravo dvoje. Ili struja ili gorivo. Prije bi rekao da je struja pa treba krenuti redom. Ako ne svjetli lampica greške na tabli, prvo provjeriti svjećice i kablove. Mogla bi biti i jedna od dviju bobina koje su znale stvarati probleme na tom motoru. U svakom slučaju, otpelji auto nekome tko će znati pravilno dijagnosticirati kvar da ne plaćaš bezveze izmjenu nečega što je ispravno.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Gogxy

Ma covjek za auspuh je promjenio sta sam mu i rekao i donio...

Gogxy

Netrokira vozi se lijepo samo je to neko brujanje....

eLaCiD

Provjeri sve kaj ima veze sa rotirajućim djelovima, od kojih je neki najvjerojatnije u ekscentru.
Btw, a da digneÅ¡  haubu i probaÅ¡ vidjeti od kud dolazi brujanje, remenica alternatora ili tak nekaj.
Dva primjera kod mene...mali komadić staznog remena se odvojio i stvarao vibraciju...samo zvuk,
Sj_eban feder na lameli kuplunga stvarao brum ali se osjetio i na volanu.
Sve u svemu može biti hrpa stvari ovako na pamet.
Dakle za početak hauba gore ler gas i ....

Gogxy

Izgleda je do srednjeg nosaca motora koji cu sutra dat zamjenit jer je on u banani pa stvara vibracije a u autu bruji... Sutra promjenim pa javim dda li je rjeseno hvala svima! :)

gokiSP

Ne može brujat zbog tog nosača. Može lupkat prilikom kočenja i kretanja, ali trest ne. Da je jtd, onda da, ali ovako na 1.2 ne.

Gogxy

Promjenjeno i puno je blaze to brujanje ali jos uvijek postoji eh sad majistor misli da je stvar u katalizatoru a to mi je receno kad sam kupovao auto da treba promjeniti kompletan auspuh a nisam mjenjao katalizator nadam se da je do toga :(

gokiSP

ZaÅ¡to ne odeÅ¡ kod nekoga tko zna dijagnosticirati problem, a ne nagaÄ'ati?

Gogxy

Kod koga da odem u ri imas koga za preporuku?