Fiat Stilo 1.9 JTD 16v overboost ventil

Autor bojan88, 06 Veljača 2014, 09:59:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan88

Pozdrav,

dali mi neko moze potvrditi dali  overboost/vakum ventil (onaj u prednjem dijelu sto idu ona vakum crijeva na njega) paÅ¡e sa stila/alfe/lancie 115 na Stilo JTD 16v 140, fizicki izgledaju isto , dali imaju neke razlike u samim parametrima,

o ovome je rijec

http://i.ebayimg.com/t/Turbo-Pressure-Converter-for-Alfa-Romeo-156-2001-2006-/00/s/NDAwWDQ0Nw==/z/DuYAAMXQfvlSneih/$_12.JPG

cupavica lorena

isti je,samo pazi kako crijeva ukopcis i gas
ako nemate hobi,kupite fiat

bojan88

Uspjesno zamjenjeno, auto ide ko metak sad je remap dosao jos vise do izrazaja nego prije, jer ocito ventil nije radio kako treba 212 konja :)

irv

Citat: bojan88  u 07 Veljača 2014, 08:24:00
Uspjesno zamjenjeno, auto ide ko metak sad je remap dosao jos vise do izrazaja nego prije, jer ocito ventil nije radio kako treba 212 konja :)

Ček ček... 212 konja?? :hm:
I to izvučeno iz klasičnog 1.9 16v motora ili si radio neke modifikacije osim mape?
To je info s dyna ili od remapera?

Ne znam, ali malo mi to zvuči too much za taj motor...
Ja planiram remap ali moja realna očekivanja su oko 170..

Salee

1/4 mile time: 13.09 powered by AutoEvolution.hr

chakija

Citat: Salee  u 09 Veljača 2014, 02:02:54
8v ide vise od 212 ks, a kamoli 16v....
dobro sale tvoj punto nije releventan :D iz mjeta 140ks se remapom može izvuć max kojih 180ks... bio si mareom ovih dana pa znaš valjda... normalno da ide i 8v i 16v preko 200konja al onda tu čuda moraš radit...

bojan88

Pozdrav izvinjavam se zbog ne javljanja prije
Info je or remapera, on je svoju alfu 147 digao na 212 i mjerio ju je na dynu imala je otprilike toliko sa istim motorom, sad dali tocno ima 212 konja ili 200 to nebih znao dok na dynu ne bih izmjerio, znam samo da se nedavno lik sa 530d bmw zacudio na autoputu dok je stiskao bemburu a nije bio bas nesto brzi. A nije nista mjenjano na autu,(izvadjen je katalizator i ugasen egr) Znam samo da auto nije bas normalan. Vec 20000 TKM je sve ok, jedino sto mi je bila napukla cjevcica overboost ventila to je zamjenjeno i sada je opet ok.

chakija

Bertol je na 1.9 110kw moro stavit turbo od 2.4 da bi dobio 212ks... Vidjet ćemo i uskoro kolko je mareo dobio, ali samo remapom je to nemoguće...fact... Remapom se može dić 30ak posto bez mehaničkoh zahvata...ti pričaš o povećanji snage od 70%

bojan88

Ja nisam radio mapu , Englez tako tvrdi da ima toliko sada dali on toliko laže , znam samo da sam od prijatelja vozio njegovog stila a on mog motor je od 150 PS (moj je 140)  njegov isto ima remap i bolje tvornicke preformanse od ovog 140, i kada se nekad od *** potegnemo iz mjesta, pa do nekih 130-140 ostane poprilicno iza mene. takodje kada je on u mom autu a ja u njegovom opet je brzi sa mojim autom, znaci koliko toliko nije do vozaca.
Ne razumijem se toliko u mehaniku da sad mogu pricati o nekim boost-ne boost, samo znam da sam prezadovoljan sa uradjenim, mogu jedne prilike snimiti auto kako ubrzava , najvise razlike osjetim u 3. i 4. brzini, u biti i nemam gdje da ga kako treba prebacim u 5. ili 6. jer nit ima pravca jos je i guzva vjecno, nisam bas neki trkac ali volim kad preticem ili tako nesto da mi to auto moze odrati onako kako sam i zamislio  :partytime :formula:

Salee

150 i 140 su razlicite generacije multijeta koliko se sijecam, ugl 150 ks na rucnom mjenjacu ide do 196 ks dane ubije lamelu, a na automatiku moze i do 220-230 ks, za 140 ks mislim da je max oko 180 ks da je sve stock
1/4 mile time: 13.09 powered by AutoEvolution.hr