Fiat Stilo 1.9 JTD izmjena akumulatora

Autor mario ala, 23 Kolovoz 2013, 21:13:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mario ala

Kad palim auto, normalno upali i sve, ali mi resetira kontrolnu 2 puta, je li to do baterije? Slaba struja i koliko ampera ide u njega?  :papa:

alister

Odi si testirati akumulatora, pa budeš vidio da li je do njega, možda te muće loši kontakti, oksidirala masa i to.
A piše ti na aku koliko je ampera i amper sati. Za diesele je obično neki minimum 66AH i 600A pa na više

kemba

moj savjet 74 ah i to si uzmi nesto malo kvalitetnije tipa bosch silvera, exide koji i je prva ugradnja na fiat, alfa, lancia programu tj. bar je bio prije par godina kad sam dobio aku iz italije iz servisa
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

Besha

Ja uzo fiamm 80Ah.... I m islim da sad viÅ¡e nebude brige....  :)

mario ala

Evo skinuo sam poklopac i unutra je akomulator od 50a, vlasnik je vjerojatno zamjenio.. .. .. ..
Koliki onda sad da stavim? Sto veci moze stat?

nenad_5

FIAT

aquarius017

Za sve koji trebaju ili razmišljaju o promjeni akumulatora:

Na slijedećem linku imate podatke za 99% auta o tome koji je akumulator adekvatan za koji auto te kolike su max dopuÅ¡tene dimenzije akumulatora. Najvažniji podatak je kolika treba biti startna struja za konkretan auto. Puno ljudi mi doÄ'e promijeniti akumulator i žele uzeti onakav kakav je već u autu, a dogodi se da je prethodni vlasnik stavio najjeftiniji i potkapacitirani akumulator koji ne paÅ¡e za takav auto. Zato uvijek preporučam provjeriti koji akumulator paÅ¡e za koji auto. Nije loÅ¡e staviti malčice jači (ne pretjerivati!), slabiji nikako. Npr. za Stilo 1.9 JTD 85kW je preporučen aku 64Ah startne snage 567A. Možete staviti i 60Ah, ali mora imati jednaku ili veću startnu snagu. Napominjem da je ovaj link točan u 90% slučajeva, isprobano u praksi.
http://www.24batteries.com/en/car-battery/

Za najtočniju informaciju pogledajte i što vam Varta preporuča za vaš auto, to je definitivno najtočnija baza podataka: http://www.hr.varta-automotive.com/hr-hr/search-batteries/
Prema Varti, za Stilo 19. JTD 85kW dovoljan je aku 60Ah i 540CCA, a alternativno može aku 63Ah i 610CCA.
Inače, Varta radi u tri serije: black, blue i silver, s time da su silver najkvalitetniji, a samim tim i najskuplji.

alfaomega

Kod akumulatora nemo škrtarit ak negdje naletiš uzmi Toplu 74 ah i onda vozi!

Prijeko

Svakako je mnogo bolje staviti jači od originalnog.

Salee

stavi bilosta, u mom 1.9 je bio TQ 44 ah i drzao 4-5 godina, jucer zamijenio za opet isti takav ;)
1/4 mile time: 13.09 powered by AutoEvolution.hr

kemba

kak stavit jaci od originalnog kad nemas hebenog mjesta??????
u stila mos max nagurat 80ah i to ak nabavis iz nekog servisa 80 ah u "pakiranju" od 74 ah
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

Prijeko

Mjesta je dosta, jači baš i nisu toliko veći.

aquarius017

Prilikom izbora akumulatora najvažniji podatak je startna snaga u A. Kapacitet je bitan, ali ne toliko.

sent from my HTC