Bravo 1.2 16v - krepavanje

Autor darknight, 05 Prosinac 2012, 18:27:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

darknight

evo mene ekipa sa jos jednom primjedbom kod krepavanja,,dajte mi recite zna mi se dogodit da kad je auto hladan upalim ga i okretaji padnu ispod 500 i ugasi se,,ali kad ga upalim i kad se odmah krenem vozit dok ne dode do radne temperature zna se dogodit da svaki put kad se zagrije radi normalno a nekad se ugasi,,jel su i to simptomi motorića ler gasa ili je nesto drugo u pitanju,,hvala,,

Mouse-RI

Malo dizem temu...

Znaci auto je fiat bravo 1.2 16v 2000. god

frend ima kratko auto na koristenje, od pocetka se gasi na minimumu kada se ne drzi gas, sada mu se u zadnje vrijeme pocelo dogadjati da ponekada ne moze prec 2000 okretaja, znaci drzis gas on dodje na 2000 pa padne na 1800 pa digne opet na 2 i tako stalno svaku sekundu...
Kada ga se ugasi i upali radi normalno neko vrijeme...

Malo sam mu pogledao oko motora i primjerio da mu je skinut motor minimuma i samo visi bezveze, prikljucen je na konektor...
Kada sam ga vratio na mjesto i upalio auto, nikako ne prima gas i ne moze preko tih 2k okretaja, gusi se, kada je na mjestu ili skinut, a skinem ga sa konektora, opet nikako ne prima gas, jedino relativno ok radi kada je skinut sa kucista/klapne ali i dalje ustekana struja u njega...
Ali okretaji padaju i gasi se, skuzio sam na sajli gasa da ima navoj kao za minimum postelat uz klapnu, tu sam postelao minimum na 850 okr i sada je taj dio sa minimumom rjesen i auto normalno radi, vise se ne gasi, ali taj motoric znaci nije na kucistu ali je ustekan...

Pitanje je sada cemu taj motoric sluzi tocno ako taj isti minimum se moze nastelat direkt na sajli/klapni?

Kakve su nuspojave ako on nije na svome mjestu?

chrisRi

Zapravo si sam sebi odgovorio na pitanje.Simptomi su ti koje imate.Novi TPS bi trebao rijesiti variranje okretaja jer kad je neispravan giri variraju.Pogledaj jos vakuum cijevi po motoru da nije koja napukla.Vidu na klapni vrati u original poziciju prije nego stavis tps.

Mouse-RI

Ali bez tog motorica auto za sada radi normalno, cemu da ga uopce stavljam kada je sve ok sada, iz nekog razloga je on tamo, sta ce se dogoditi ako on ne bude na mjestu?

chrisRi

U prvom postu si napisao da auto nema minimum i da nece preko 2000 okretaja.Tps daje centralini poziciju klapne i regulira minimum.Auto bez toga ne moze raditi normalno.

Mouse-RI

Od kada sam nastelao minimum na sajli za sada radi minimum normalno, a vise se niti ne blesira na 2k okr...

Znaci motoric je ukopcan ali visi bezveze sastrane...

Tek se tako vozi jedan dan. Vidjet cemo kako ce ici, jel ima taj motoric kakav utjecaj na to kako auto vuce i na potrosnju? Ili je on samo za minimum?

chrisRi

Mozes se tako voziti za prvu ruku ali ce ti potrosnja sigurno biti veca.Tps cijelo vrijeme regulira klapnu,nije samo za minimum