Marea 1.8 16v gubi ulje

Autor mutantkeyboard, 03 Travanj 2014, 01:35:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mutantkeyboard

Pozdrav ekipa.
Evo ovako. Kupio sam navedeni auto prije godinu dana i karoserija je izuzetno ocuvana, bez packe. Otkada sam je kupio gubila je ulje k'o luda, pa sam odlucio zamijeniti motor, jer mi je to bila puno bolja solucija nego traziti dijelove za motor i mijenjati stvari jednu po jednu (gumice, ventile i bla bla bla).
Motor sam uzeo u Auto Tomi-ju koji su mi dali i dosta dobar popust s obzirom da sam dobio preporuku od prijatelja i vidio sam da ih ljudi cesto bas ovdje po forumu hvale.
Motor je radio super do prije par mjeseci kada je opet poceo nenormalno gubiti ulje. E sad covjek ne zna gdje krenuti. Voda nivo normalan, nigdje ispod ne vidim da mi ulje negdje curi, jednostavno ga nestaje.
Inace koristim Shell 10W40 ulje, posto Seleniu ne mogu naci nigdje.
Ako netko zna gdje bi mogao biti problem bio bih zahvalan, da barem imam pocetnu tocku odakle traziti kvar.

ivanm

koliko izgubi u 1000km?
do 1 litre se smatra normalno..

mutantkeyboard

Pa gubi tako oko litar na 3000 km, posto nemam prijasnjeg iskustva sa Fiatom (vozio sam Forda prije) , tako da nisam znao uopce sta da mu radim. Hvala puno za ovu informaciju. :care1:

franjo-fritz

Ako je prevelika potrošnja ulja a nigdje nevidim ..kvar ćeš potražiti ko i na prvom motoru .gumice vent.uljne karike...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

M.P.

Citat: mutantkeyboard  u 03 Travanj 2014, 09:26:00
Pa gubi tako oko litar na 3000 km, posto nemam prijasnjeg iskustva sa Fiatom (vozio sam Forda prije) , tako da nisam znao uopce sta da mu radim. Hvala puno za ovu informaciju. :care1:


vozi dalje, ništa još ne diraj

mutantkeyboard

 :partytime e super ekipa hvala puno na odgovorima... :)

the-rider

probaj drugo ulje, mozda mu shell ne pase
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

zvrk

taj motor uopće nema problema sa trošenjem ulja...

uvijek se može dogoditi....ali generalno nemaju ...

moj je sa cca. 300,000km trošio 0,5lit. na 10,000km....

Znači, po tvojoj računici... potroši negdje oko 3,5 litre na jednoj izmjeni ulja (cca. 10,000km)

A u motor stane 4,5 litre sa filterom.

Ni ja nebi ništa dirao...ni prčkao... samo bi promijenio ulje... Probaj staviti neko drugo 10w-40, ili 5w-40


ivanm

moj je isto jeo shell..
stavio mobil 2000 i super, dolijem pola litre u 7000km.