Punto Mk2 1.2 8v- ne prolazi eko-test (javlja grešku na lambda-sondi)

Autor marloz, 03 Travanj 2014, 17:08:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marloz

Dakle ....
gore navedeni problem .... punto inače ima cca 130 tk prijeÄ'enih
e sad ... joÅ¡ od proÅ¡le godine ne prolazi na testu... tada je zamijenjena lambda sonda+pumpa goriva te i dalje ne prolazi ... ako se dobro sjećam CO2 je bio u redu nego bilo je previÅ¡e 02 u smjesi ... ajde to se rjeÅ¡ilo malverzacijama na tehničkom  :D

danas odem na redovni servis ... zamjena ulja+filtera ulja (selenia 20K), filter zraka bla bla ... promijenim svjećice ... stavim NGK i zamijenim kablove od svjećica ... i dalje ne prolazi nego javlja grešku na lambda sondi ??
jedino što nisam isprobao da ga kao malo "propušem" prije ali mislim da nije do toga ...
jel netko ima ideju jer ovi u servisu mi nisu rješili problem ?!?

M.P.

prvo se auto propuše za tehnički, tek se onda išta mjenja.

al ne max brzinom, kako masu ljudi radi pa se ubiju skoro,  nego ga izvozaj na visokim okretajma 2.-3.-4. i tako nekoliko kilometara da izbaci smeće

tempradrifter

pa moguće da je ponovo rikla lamda sonda, pogotov ak je neka zamjenska stavljena.
a drugo možda ti je i kat. već uništen ili ti auspuh ima neku rupuicu i vuće zrak(možda na gibljivom criejvu)

marloz

Lamba je bila zamjenska ... Auspuh je bio truo i njega sam zamijenio

ivanm


marloz

a nemam pojma ... nisu ga rastavljali i gledali ... al sam čitao da stvarno rijetko otkaže... uostalom ako je on roknuo onda mi se i ne isplati niÅ¡ta popravljat dalje  :(

ivanm

ako su parametri co i co2 u redu, hc i o2 nema veze..
to ne utječe na prolaznost na eko testu.
probaj resetirat greške na testeru.

tempradrifter

treba resetirat adaptacije, to možda pomogne makar sumljam taj motor teško prolazi eko kad je i ispravan

ivanm

teško prolazi?
meni je sa 170 000km i originalnim katalizatorom svaki parametar eko testa u zelenom..

marloz

meni je CO2 besprijekoran ... jedino ga zeza O2 ... al kad sam zamijenio lambda sondu mislio sam da će to bit to ... kad ono ... onda ove godine svječice i kablove ... pa opet ništa
morat ću opet ić da mi resetiraju komp., ponište sve greške i onda ponovno urade eco test

tempradrifter

2ivan: tako mi reko lik na tehnickom. Mi smo u moj gurali krpu u auspuh i onda je proso

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


zvrk

ako lambda pokazuje da ima viška O2 u ispuhu....znači da smjesa nije dobra...da je siromašna...

u smjesi imaš premalo goriva, a previše zraka...

znači, možeš početi tražiti tu problem...

franjo-fritz

Citat: zvrk  u 04 Travanj 2014, 22:13:59
ako lambda pokazuje da ima viška O2 u ispuhu....znači da smjesa nije dobra...da je siromašna...

u smjesi imaš premalo goriva, a previše zraka...

znači, možeš početi tražiti tu problem...
. Da istina samo nisam bas siguran da l.sonda to pokazuje...nego Eco tester a moze biti Da ti vuče fals zrak negdje na ispuhu pa mu pokazuje viÅ¡ak  o 2
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

zvrk

na ispuhu da.... moguće je....
na usisu bi vjerojatno primjetio nepravilnosti u radu motora...

nek provjeri još jednom sve...