CHECK ENGINE - MAF PROBLEM???

Autor hrg, 06 Veljača 2016, 17:10:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

hrg

pozdrav svima,

evo i ja sam neki dan bio na dijagnostici radi lampice check engine - izbaciva grešku MAF senzor. Poništili su mi grešku ali se opet pojavila u vožnji nakon par dana.

pitanje je - da li moze biti da je maf senzor neispravan - auto ne dimi, ide relativno ok - prije sam imao problem pri kretanju uzbrdo i primanju gasa - senzor bregaste, nakon što je promijenjen auto ide puno bolje - da li dovoljno dobro tj. kako bi trebao ne znam, ali u puno bolje nego prije promjene senzora i u odnosu na punta 1.2 kojeg imam je zvijer. Mozda bi trebao ici jos bolje uzbrdo ali ne znam jer nemam s čim usporediti.

Očišćen je i map i egr, a kad se spoji tester sve to radi - map, egr i maf.

da li da stavim novi maf ili moze biti nesto drugo da pali lampicu a dava grešku kao da je maf?

unaprijed hvala

hrg


Antonijo

Spoji auto na dijagnostiku pa u vožnji prati parametre.
Ako izbacuje grešku da MAF senzor je neispravan onda njega prije izmjene ne bi bilo loše ispitati.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

hrg

Hvala na odgovoru.

U voznji nisam provao, na mjestu izbacuje gresku MAF senzora. Auto radi ok, ne dimi, ali ponekad uzbrdo izgubi snagu a poslije se opet ponasa normalno.

kiky776

Probaj posudit od nekog maf pa vidi Å¡ta se dogaÄ'a sa drugim
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

hrg

problem riješen, stavljen novi MAF, auto ide kao lud. :wiii:

Bluemac

Pozdrav,
i mene muči isti problem, gdje si nabavio MAF, dali je original BOSCH ili zamjenski?

hrg

Oprosti na kasnom odgovoru, uzeo sam Boschov, došao me negdje oko 1000kn.