EGR ventil na T-Jet motoru

Autor Puntigamer, 16 Svibanj 2014, 16:50:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

Hipotetski, imam tjet 120ks, otišao mije egr, koji da naručim?

Koliko ja znam, sve ima svoj kat broj. Na autu ima dosta "electro valve" elemenata, ali nisu svi egr.

Koja bi svrha bila egr- a ako nije ekologija?

zašto bi slabiji motor to imao, a jači ne?

Al nije ni bitno. Ja ne kažem da eper ne može imati grešaka, ali nova verzija izlazi svakih par mjeseci.

progooglaj malo i jedino se ovdje spominje egr u kontekstu tjeta.

i kakve veze tvoje mušterije imaju sa kat brojem?

cupavica lorena

ja ako pisem o vozilu koje nije moje vlasnistvo kakav prekrsaj radim?nekome mozda nikakav,za mene veliki,prvo LAZEM svim ljudima ovdje na forumu,drugo otkrivam podatke o vozilu koje ce danas-sutra biti na trzistu,kako i na koji nacin ce ga vlasnik prodavati mene ne zanima,za pitanje zasto slabiji motor ima EGR a jaci nema ima, ja jos uvijek nesmijem odgovoriti,kod sklapanja ugovora potpisao sam klauzolu o poslovnoj tajni i o nekim stvarima jos uvijek nesmijem pisati,a napisao sam da nemaju svi i ovisi o opremi i trzistu,ja jako dobro znam koliko cesto izlazi nova verzija EPERA,TEC-DOC-a,AUTODATE i raznoraznih programa za odrzavanje vozila pogotovo digica,hipotetski na fiatu nikada ali bas nikada nece riknuti EGR ventil,uvijek su u pitanju"musice"koje iniciraju da je krepao EGR,"dobar"majstor ce ga promijeniti i naplatiti,fiat nije VW ili OPEL na kojima je normalna stvar da crkne,inace dizel motori i benzinski motori nisu niti blizu za usporedbu u vezi EGR ventila,nase diesel gorivo je 30 posto losije od goriva izvana,najvaznija je kolicina sumpora u nafti,zbog njega dolazi do zacepljenja EGR-a,kod benzinaca se rezultira vecom potrosnjom zbog vlage u gorivu ali to je vec neka druga tema
ako nemate hobi,kupite fiat

get

Ma nek ti bude.

ne znam kako kataloški broj dijela može otkriti išta o ijednom vlasniku.

s druge strane. Ovdje se nikada nitko nije požalio na isto.

i kao treće, onda na niti jedan način ne doprinosiš ovom pdf-u.

Bolje nemoj niti pisati nego davati djelomične informacije.

svaka čast tebi i tvom poslu i znanju.

ja imam pravo valjati gluposti, jer sam laik.

ako naÄ'eÅ¡ kat broj dijela javi, ili ako naÄ'eÅ¡ igdje na svemrežju, javi.

ovako se možemo nadmudrivati u nedogled.

da si me raspizdio, jesi. Izgubim volju dalje pisati.

a vjerojatno i neću više. Imaju tebe pa ćeš ti doprinositi.

Hvala i zbogom!

buzz11

Citat: cupavica lorena  u 14 Lipanj 2014, 23:42:05
ja ako pisem o vozilu koje nije moje vlasnistvo kakav prekrsaj radim?nekome mozda nikakav,za mene veliki,prvo LAZEM svim ljudima ovdje na forumu,drugo otkrivam podatke o vozilu koje ce danas-sutra biti na trzistu,kako i na koji nacin ce ga vlasnik prodavati mene ne zanima,za pitanje zasto slabiji motor ima EGR a jaci nema ima, ja jos uvijek nesmijem odgovoriti,kod sklapanja ugovora potpisao sam klauzolu o poslovnoj tajni i o nekim stvarima jos uvijek nesmijem pisati,a napisao sam da nemaju svi i ovisi o opremi i trzistu,ja jako dobro znam koliko cesto izlazi nova verzija EPERA,TEC-DOC-a,AUTODATE i raznoraznih programa za odrzavanje vozila pogotovo digica,hipotetski na fiatu nikada ali bas nikada nece riknuti EGR ventil,uvijek su u pitanju"musice"koje iniciraju da je krepao EGR,"dobar"majstor ce ga promijeniti i naplatiti,fiat nije VW ili OPEL na kojima je normalna stvar da crkne,inace dizel motori i benzinski motori nisu niti blizu za usporedbu u vezi EGR ventila,nase diesel gorivo je 30 posto losije od goriva izvana,najvaznija je kolicina sumpora u nafti,zbog njega dolazi do zacepljenja EGR-a,kod benzinaca se rezultira vecom potrosnjom zbog vlage u gorivu ali to je vec neka druga tema

Mislim da si malo skrenuo u potpuno pogresnom smjeru. Kataloski broj nekog dijela za auto nije nikakva vojna tajna nit otkriva ista o doticnom vozilu, a jos manje o njegovom vlasniku.
Na kraju krajeva tablice nisu tajna jer ih svi gledamo. Preko tablice se mogu saznat svi podaci i o vozilu i o vlasniku.
Isto tako stanje vozila nije i nebi smjela biti nikakva tajna. Svi podaci o njegovom odrzavanj ili neodrzavanju, o eventualnim sudarima i sve sta ide uz polovan auto trebali bi biti lako dostupni novom/buducem vlasniku koji ima namjeru svoje novce potrosit na taj auto.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

chrisRi

Hm, egr na t jet-u?Nikad cuo.Znam da ima dump ventil tlaka turbine samo na modernim turbo benzincima ne baca tlak u atmosferu nego je recirkulacijski i vraca tlak u usis za bolji odaziv gasa.I da ima solenoid na sebi kao egr ali tu svaka slicnost prestaje.