Fiat Stilo mJet - Izmjena filtera goriva i filtera kabine

Autor marea16v, 10 Studeni 2014, 10:14:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marea16v

Postovanje trebao bi mi netko tko bi mi objasnio nacin izmjene filtera goriva posto se nisam sa dizelima bas susretao vidio sam da je filter nafte kraj motora pa sada ne znam postupak jer sam vidio da ima i pipak za ozracivanje valjda pa eto unaprijed zahvaljujem na objasnjenju :-)

the-rider

samo ga zamijenis i das par puta kontakt da se napuni
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

draĹžen


Vedran

Ja mjenjam svakih 10 kkm, mislim da je to sasvim uredu jer nije skup, kad mjenjam sve filtere na malom servisu zamjenim i njega, moj frend na audiu a4 mjenja kad mu krene izlaziti nafta na filter zbog starosti istog(on vozi sve do iznemoglosti) :neznam: pa opet nikad mu niÅ¡ta, nije nikada  zaÅ¡tucao, tako da je to individualna stvar, ali jednom godiÅ¡nje tko ne prelazi viÅ¡e od 10 000 dovoljna je jedna izmjena

marea16v

Jos jedno pitanjce zna li netko gdje se tocno nalazi filter kabine rekli su mi danas u Tokicu da bi trebao biti ispod faha tj pretinca u kabini pa dali je to tocno???

cupavica lorena

ako nemate hobi,kupite fiat

mjet

točno skineš one plastike ispod ,malo je zavučen unutra...a filter nafte mijenjaš svakih 20-30 tkm,nema potrebe češće...a nije da je prejeftin,ovisi od proizvodjaca,original je bio 500tinjak kn kad sam se ja raspitivao,našao sam neki bio za oko 200...

Prijeko

Kako i gdje početi  :)














A bolje ti je da filter na sredini zarežeš, da lakše ide unutra - donja slika




SnaÄ'i se  :drive:



marea16v


stilista

da ga stavis kako treba moras zarezat inace se zguzva......sto se tice intervala zamjene po meni svake godine, pogotovo kad vidis na sto lici nakon godinu dana  ;)

marea16v

znaci danas uspjesno izmjenjen filter goriva auto fino pali i sve ee sada jos jedna sitnica na filteru ima onaj pipak koji izgleda kao za ozracivanje dali se filter mora ozracit da ne ostane zraka u cijevima i filteru i ako mora na koji nacin to ide ?