Bravo T-JET Blow Off ventil

Autor huby, 11 Srpanj 2014, 21:56:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

huby

Pozzz ekipo! Zanima me je li  netko ugraÄ'ivao blow off ventil i koji i cijena ? :formula:
LP

Puntigamer

Mislio si pitati jel tko mijenjao blow off ventila na t-jet motoru?!

get


huby

 :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:Upravo to GET
Serijski je pre tih  :wip ;D

get

U to se baš ne razumijem, ali pretpostavljam, da to ništa ne mijenja na autu osim zvuka?

I mene zanima cijena toga :D

huby

#5
Da sve ostaje isto samo zvuk .... ima ih raznih....oko 100 e brijem....


http://www.youtube.com/watch?v=ewXG0Ygt31Q

gokiSP

Cijena je relativna. Nemoj stavljati one jeftine kineze. Na forumu ima brdo tema o tome tako da treba samo malo koristit trazilicu.  ;) Btw, imam ja jedan novi debelo ispod cijene.  :)

huby

Posalji u inbox ponudu pa cemo razmotrit 8)

AntonioK

Evo ovo sam našao:
Blow off
Blow off  (BOV)  se ugradjuje na benzinske i dizel turbo motore. Služi za izbacivanje viÅ¡ka pritiska iz usisne instalacije motora nakon puÅ¡tanja papuče gasa odnosno nakon zatvaranje klapne u usisnoj grani. Pritisak koji se javlja u usisnoj instalaciji nakon zatvaranja klapne na usisnoj grani Å¡tetno utiče na rad turbokompresora tako da je osnovna uloga Blow off ventila sprečavanje prevremenog kvara turbokompresora.

Ugradjuje se izmeÄ'u turbokompresora i klapne na usisnoj grani. Kod većine serijskih automobila viÅ¡ak pritiska koji se oslobaÄ'a preko Blow off ventila vraća se u usisnu istalaciju ispred turbokompresora, dok se kod performans motora viÅ¡ak pritiska oslobaÄ'a u atmosferu. Tom prilikom se javlja i karakterističan zvuk, omiljen kod većine vozača.

Mene bi taj zvuk izritirao  :kmeee