Punto Mk2 2000 god, 1.9 jtd grijanje kabine

Autor NeMiran, 31 Listopad 2015, 20:43:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

NeMiran

Da li je normalno da grijanje kabine proradi tek nakon 15-20 minuta voznje kada kazaljka temp vode dodje na 1/4 ili vise?

Termostat na motoru je ispravan jer je stavljen zamjenski vernet tak da nije R4.

Ako je to tako normalno imali nesto da se slozi da malo brze grije a da nije webasto?
Ako treba ranije pocet grijat, od cega da se krene raskapat?

Unaprijed hvala na savjetima

venom

Nije normalno da mu treba 20 min za 1/4 radne temperature.
Inaće koliko je topal motor toliko će grijati u kabini.

dinko1981

Mozda bi bilo bolje da si stavio od r4 jer ovaj ne radi kako treba, jel opce dodje do pola? Jesi dobro odzracio sistem

Antonijo

Citat: NeMiran  u 31 Listopad 2015, 20:43:32
Da li je normalno da grijanje kabine proradi tek nakon 15-20 minuta voznje kada kazaljka temp vode dodje na 1/4 ili vise?

Termostat na motoru je ispravan jer je stavljen zamjenski vernet tak da nije R4.

Ako je to tako normalno imali nesto da se slozi da malo brze grije a da nije webasto?
Ako treba ranije pocet grijat, od cega da se krene raskapat?

Unaprijed hvala na savjetima

Jesi siguran da je senzor temperature ispravan ?
Nakon koliko minuta vožnje primjetiš da auto počne grijati ?
Dal auto zadržava radnu temperaturu tokom konstantne vožnje (ne u grad gdje se vozi sistem kreni-stani) ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

NeMiran

Auto pocne grijati nakon 15-20 minuta gradske voznje, taman kad dodjem ba posao.

Radnu temp drzi bez problema.

Ne treba mu 15-20 minuta za 1/4 radne, nego ispod toga ne grije uopce.

Kako provjerit senzor temperature?
Po ljeti uredno pali ventilator, ne zakuhava, po zimi drzi radnu temperaturu

tomozuki

A koliko mu treba da dodje do radne temperature?
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

NeMiran

Da dodje do pola cca 25-30 minuta kad je bas zima vani, s time da se za vrijeme stajanja kazaljka jedva pomice (npr. Na hladno ga upalim i ako ga ostavim 10 minuta na leru jedva se podigne malo prema gore ako se uopce podigne)

Najvise mi nije jasno to kaj u kabinu puse hladno dok kazaljka temp ne ode preko 1/4

Ovo mi je prvi fiat i to jos jtd pa uopce ne znam kaj ocekivati od grijanja itd, samo znam da se po zimi smrznem do posla i nazad

tomozuki

Pola sata da dodje do polovice?
Neznam kako je na puntu ali na bravu jtd od kolegice treba 5-10 minuta kao i na mom benzincu
Da nije mozda unutarnji kiler otiso?
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

TurboDiesel

Isti auto imam i slican problem sam imao ! Bilo je do termostata koji se rano otvarao odlucim se isprobati kombinaciju sa termostatom od renoa 4 neznam dali si za to cuo ali sada je grijanje ludnica i doosta brze dodje na radnu temperaturu ! :D