Bravo 100 16V - trokira kada je hladan

Autor jaskooo, 10 Kolovoz 2014, 23:03:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

jaskooo

Pozdrav svima, citao sam ranije otvorene slecne teme ali nisam nasao odgovor pa vas molim da mi pomognete ako znate o cemu se radi. U pitanju je Bravo 100 16V 2000g. euro 3 motor i imam sledeci probelm :

- Vec neko vrijeme SAMO kod prvog paljenja kada je potpuno hladan auto upali od prve ali motor trokira pomalo se trese i pravi nekako tup zvuk na auspuh, pri tome ne pali nikakvu lampicu..

- Pustim da tako odradi cca pola minute i dam gas na 2500 - 3000 ob/min sve se vrati u normalu

- Poslije toga koliko god ga puta palio motor radi bez problema

- motor prima gas normalno i dok je hladan, dobro vuce, normalna potrosnja goriva, svjecice NGK dvokrake 

- na auspuh izlazi dim normalne boje

- ne trosi vodu

Zna li neko u cemu je problem ?  :tres:  :kmeee

dox666

u prvi mah ja sumnjam na dizne da nisu malo zastopane. nije rijedak slučaj i manje vise to su simptomi. koliko imas km prijeÄ'enih?

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

jaskooo

- dox666  : oko 187000 originalnih kilometara, auto u mom vlasnistvu 7 punih godina. Ako su dizne zar nebi trebao paliti lampicu na tabli jer kada dadnem kontakt lampica radi. Ugasi se kada se motor upali  :neznam:

-franjo- fritz : kablove nisam nikada mijenjao, dakle vjerovatno su fabricki, isao sam na dijagnostiku vec par puta i nikakvu mi gresku ne pokazuje, motor kada se ugrije na leru radi kao sat na  850 ob/min

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

jaskooo

malo mi je cudno ako je problem u kablovima, jer mi ne praviti probleme u toku voznje  :tres:

probacu u toku dana od nekoga pozajmiti kablove pa da probam sa njima upaliti jer auto danas nisam vozio pa vam javim "rezultate"  :(

jaskooo

promijenio kablove i opet ista stvar  :tres: moze li gorivo praviti ovakve probleme  :smrc:

topolino

kada ga palis ti digne okretaje pa spusti kroz par sec?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

jaskooo

NE , pali kao i uvjek do sada, kada ga upalim podigne obrtaje na oko 1300 / 1500 i onda ih lagano kako se zagrijava spusta na 900/850

topolino

moze biti da ti injektor pusta pa ti gorivo curi u cilindar. kolika je potrosnja?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

jaskooo

sve je uredu i sa potrosnjom, kao sto sam naveo kada sam otvorio temu, oko 7-8  litara sa gumama 195 45 r16 lagane - normalne voznje, auto je odrzavano i pazeno na to nisam zalio novce, neko na ovaj kvar mozda nebi ni obracao paznju ( bitno da vozi ), ali meni smeta. Posto sam amater kada je automehanika u pitanju bojim se da mi ovaj kvar ne napravi neki veci ( ako vec nije ) ...

jaskooo

update : Buduci da jos uvijek nisam rijesio navedeni problem  :tres: kako su dosla malo hladnija jutra primijetio sam da motor ne trokira pri prvom paljenju kada je vani hladno, zna li neko o cemu se radi  :help:

patmat

Sve je lako kad si mlad.