Bravo 1.9 jtd - neće preko 3000 RPM

Autor simpatico, 27 Studeni 2014, 20:25:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

simpatico

Primjetio sam da mi auto neće preko 3000 obrtaja.ÄŒim preÄ'e 3000 krene da se guÅ¡i i ne prima gas.Sad sa sigurnošću ni ne znam od kada je to,jer rijetko ga i tjeram preko 3000.Ugl.A nisam maknuo iz grada ima mjesec dana.Večeras sam slučajno primjetio na otvorenom putu,kada sam ga malo potegao.
Buni me to što kada auto ugasim i sačekam par minuta upalim opet ,sve OK.Radi i prima gas i do 5000,čim radi par minuta opet neće.Ni na leru ni u vožnji.Da li je neko imao sličan problem?

crev1986

Odes majstoru da te prokopca na diagnostiku i sve cesi znati sta mu je !

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

simpatico

pali mi se lampica,mala crvena koja liči na neku brizgaljku,pa je neko vrijeme nema.Tako je godinama.Mene buni nakon što ga ugasim i upalim bude sve u redu neko vrijeme.I onda opet neće preko 3000 RPM.

alister

Da li kada zeza i neće preko 3000 okretaja slabije ubrzava ili ?
To ti se pali safe mode i zato ti ne da da ide preko 3000 okretaja... Imaš nekoliko problema koji to mogu uzrokovati, stoga jedino dijagnostika ti može reći rješenje.

Meni je recimo kod Marea bilo puknuto crijevo od turboventila pa se ista stvar dešavala.

simpatico

alister,do 3000 ide dobro.Ali poslije 3000 ne prima gas i guÅ¡i se.Juče sam vozio u petoj na 2500 oko 120kmh.Sve OK.Problem sam uočio kada sam na uzbrdici prestizao.Odjednom se poče guÅ¡iti.Nisam mogo vjerovat.Stanem kraj puta,ugasim,nako par minuta upalim,krenem,stisnem ga očekujući da će se opet guÅ¡iti,meÄ'utim potegne ko lud.Ali tako par minuta,i opet isto.Neće preko 3000.Daj bože da je crijevo

simpatico

gdje mu ga doÄ'e to crijevo.Pogledao bih prije nego odem na dijagnostiku danas

alister

Ne mora biti da je to kod tebe, samo kažem. Ne znam točno na Bravu, ali meni na Marei ide tanko crijevo sa turbine ispod akumulatora na turboventil i sa turboventila na neku metalnu cjevčicu kod termostata.
Kada mi je Seb zamijenio to crijevo više nisam imao tih problema.

simpatico

u svakom slučaju hvala stari moj.Ajde pogledaću,pa javim.

simpatico

Turbina skinuta,blokirane neke"paštete",valjda sam dobro čuo,ispravite me ako griješim.Od gareži valjda,nemam pojma.Sad da li će to mijenjati ili se čisti nisam pitao.Vidjećemo ujutru.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

simpatico

 :flag:hvala na ispravci,i vjerovatno si u pravu,al vjeruj mi da sam tako razumio.Da li je to u žargonu lokalnih majstora nemam pojma,i meni je zvučalo čudno.Ma samo neka napravi.LP

simpatico

sve vraćeno na svoje mjesto,lampica više ne svijetli,auto poteže koo nov.Ventil urbine 35 eura,ruke 40 eura.
Očišćen usis.