Fiat Bravo 1.6 - Lupkanje kada se pusti kvacilo

Autor DarioChoki, 08 Studeni 2014, 15:43:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivanm

nije baš uvijek ali na novijim autima je.. što je ***.
okrene se milijun puta bezveze..
burazu se na citroenu c2 raspao na 45000 a kuplung bio ko nov..
niš sve smo zamijenili kad je već dolje.
a profi vozač je ima sve kategorije već 20 godina i vozio je kamione i tak.. nije da drži nogu na kuplungu..
neznam zakaj je to rak smišljeno i nema neki feder koji ga vraća pa makar par mm neg se vti ko blesav stalno u vožnji vezveze..

kak bi moja žena rekla: tvornica napravi da se nakon par godina  raspadne i da kupiÅ¡ novi.

DarioChoki

#16
Osluskivao sam i to se cuje najvise kod prednjeg lijevog tocka cak i nesto struze kao neki metal  :funny:
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

ivanm

idi k nekom majstoru.. vjerojatno neki lager u getribi..

patmat

Lijepo sam ti rekao puklo ti pero korpe kvacila i sad leti i struze po zvonu mjenjača ili je sam druk ležaj. Diferencijal nije jer on miruje kada auto stoji i radi u leru. Možeš čekati da se nešto desi odnosno raspadne ili mjenjač dolje. Ovo sve iznosim pod pretpostavkom da imaš ulja u mjenjaču da se ovo samo čuje kada auto stoji i da je s motorm sve u redu. Uglavnom to bi trebao oslušnuti neki dobar majstor da si ne praviš uzaludne troškove. U prijašnjem svom postu sam ti objasnio tijek odlaska kvačila i druk ležaja. Vjeruj mi to sam doktoriro. Puno sreće želim.
Sve je lako kad si mlad.

the-rider

vec kad znas unaprijed bez da vidis, znas mozda brojeve lota za ovaj vikend  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Kad pukne pero na korpi lezaj prolazi kroz korpu.  I to nelupketa nego melje ko mlinac za kavu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

DarioChoki

Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

patmat

#22
Pozdravi se sa kvačilom. Po zvuku sa videa to je zvuk koji sam i sam slušao kad mi je odlazilo kvačilo na Škodilaku.
Sve je lako kad si mlad.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

DarioChoki

Citat: patmat  u 05 Prosinac 2014, 16:19:54
Pozdravi se sa kvačilom. Po zvuku sa videa to je zvuk koji sam i sam slušao kad mi je odlazilo kvačilo na Škodilaku.

Nema ni godina kako sam novi set stavio gdje ce ranije  :82: :kmeee
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

Miha.

Potisni ležaj. Meni tako drnda več 4godine i nekih 30tkm. Drndalo prije izmjene kvačila i onda opet počelo godinu dana od izmjene cijelog seta. :facepalm:

ivanm

getribu skinut u svakom slučaju pa buš vidio.. nemoj se tak vozit..

franjo-fritz

Ako si stavii prije godinu dana onda bi to prije bio lezaj spojnicke .al u svakom slucaju get. Dole
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks