mk2a - Točenje benzina

Autor Mairon, 04 Rujan 2015, 15:53:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mairon

ÄŒisto informativno da pitam, poÅ¡to nisam naÅ¡ao odgovarajucu temu. 

Imali smo u obitelji tempru, mareu i sad imam punto. Prva dva auta za punit benzin niakakav problem, piÅ¡tolj rijetko je iskakao kad je stisnuto na max. No punto je nemoguć. 

Točio nedavno full rezervar, stao se sa strane gdje je i spremnik. Do 450 kn puklo je brat bratu 30 put. Utočio sam  45 litara, tank je 45.Nisam doÅ¡ao na nuli, al bila je debela rezerva. ÄŒini mi se kad je tako nemoguće točenje da me i prevare zbog problema tog.

Sad sam dotočio do vrha 90 kn, puklo 10 put bar. Kakvu god poziciju napravim s pištoljem nemogu velik protok benzina točit, nego sporo. A i tad pukne.

Točim na Ini zadnjih 10 god. Neznam da li su mijenjali pištolje. Ili je punto problematičan za točit. Radi se o mk2a. Mareu bi natočio do vrha u manje od minute. Ali ovo je smiješno.

Pa ako netko ima koju pametno čisto da napiše kako im je točit njihovog punta.

topolino

 Podigni rucku pistolja prema gore. Kod cure isto veselje 3 min za 5l :haha
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Hrconja

Citat: Mairon  u 04 Rujan 2015, 15:53:38

Točim na Ini zadnjih 10 god. Neznam da li su mijenjali pištolje. Ili je punto problematičan za točit.

Gotovo sam siguran da su mijenjali pištolje. Na Tifonu npr nikad nemam problema takvih
:formula:

Stilo M

To imaju i alfe 166 problem
Moras izvuc pistolj ili trazit kut
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mairon

Citat: topolino  u 04 Rujan 2015, 16:01:54
Podigni rucku pistolja prema gore. Kod cure isto veselje 3 min za 5l :haha
Ovo ću probat, nisam tako nikad točio :D Probao sam ručku lijevo i desno, i normalno. Isti k.

Citat: Hrconja  u 04 Rujan 2015, 16:06:40
Gotovo sam siguran da su mijenjali pištolje. Na Tifonu npr nikad nemam problema takvih
Nisam siguran da li su mijenjali, izgledaju mi isto kao i prije
Citat: Stilo M  u 04 Rujan 2015, 16:12:19
To imaju i alfe 166 problem
Moras izvuc pistolj ili trazit kut

Natočit tank od 166 ice je još gore onda, kad ima 20-30 litara veći obujam, odu živci :)

Teško je na ovom puntu nać kut di ide donekle ok, skoro nema štan isam probao, ljudi gledaju kao da sam neznalica neka neznam točit. Koliko iskače. Duže je ovaj problem prisutan, ali sad sam se naživcirao pravo.

crev1986

Ista stvar se i meni desavala na puntu

ludaman

Nema to veze sa pistoljima. Tj moze imati, ali onda se to odmah otkloni tj zamjeni pistolj jer je bilo kakvo tocenje nemoguce (na bilo kojem autu, karnisteru, etalonu i bilo kojoj poziciji rucice). To sto on tebi izgleda isto je zato sto su kod nas pistolji standardizirani i koriste se ZVA pistolji.

Tebi je zastopan odzracnik rezervoara. Kada tocis, benzinske pare pojacano izlaze kroz cijev za utakanje goriva te pistolj "misli" da je rezervoar pun.

Problem mozes rijesiti:
- Ciscenjem svih odzracnika na rezervoaru
- Pistolj za tocenje okrenuti za preko 90 stupnjeva, znaci da ruckica bude prema gore. U tom slucaju automatika na pistolju nece pravilno odradivati svoj posao pa ako tocis full tank pazi da te ne zalije.

Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

eLaCiD

Citat: ludaman  u 04 Rujan 2015, 17:15:18
Nema to veze sa pistoljima. Tj moze imati, ali onda se to odmah otkloni tj zamjeni pistolj jer je bilo kakvo tocenje nemoguce (na bilo kojem autu, karnisteru, etalonu i bilo kojoj poziciji rucice). To sto on tebi izgleda isto je zato sto su kod nas pistolji standardizirani i koriste se ZVA pistolji.

Tebi je zastopan odzracnik rezervoara. Kada tocis, benzinske pare pojacano izlaze kroz cijev za utakanje goriva te pistolj "misli" da je rezervoar pun.

Problem mozes rijesiti:
- Ciscenjem svih odzracnika na rezervoaru
- Pistolj za tocenje okrenuti za preko 90 stupnjeva, znaci da ruckica bude prema gore. U tom slucaju automatika na pistolju nece pravilno odradivati svoj posao pa ako tocis full tank pazi da te ne zalije.



Nema tu odzračnika.  Tank je kad se prazni pod laganim podtlakom. Obično to primjetiÅ¡ kad odÅ¡arafiÅ¡ čep, zvuk usisa.
Prekidanje na piÅ¡tolju može biti najčešće ako je iz nekog razloga sužen promjer ulazne cijevi u tank ili joÅ¡ češće Å¡to se i meni često dogaÄ'a na nekim benzinskim preveliki izlazni pritisak na piÅ¡tolju. Konkretno jedna od pumpi gdje nema Å¡anse tankirat je u Zgb Miramarska. Prejaki protok (izlaz goriva iz piÅ¡tolja) vs standardni promjer ulazne tank cijevi kod Punta jednostavno rezultira prekidom.
098  38 77 11
elacid@net.hr

pudic

kod mene ista stvar. izvuci malo pistolj i nema problema. naviknes se s vremenom  ;D

tomislav_vg

Ista stvar i meni. Tocim vecinom na Croduxu. Nemog gurnuti pistolj do kraja nego da stavi do pola i onda nema problema
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

franjo-fritz

Svaki tank ima i mora imati ozracnik... Benz para pri tocenju..... Pošto svi vozimo stare rage ti se ozracnici vremenom postopaju...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mairon

Citat: tomislav_vg  u 04 Rujan 2015, 19:20:02
Ista stvar i meni. Tocim vecinom na Croduxu. Nemog gurnuti pistolj do kraja nego da stavi do pola i onda nema problema

Ma ima problema i sa do kraja nutra, pola, minimum, sve sam probao. Nisam probao jos ovo sto su rekli okrenut rucku prema gore di se stišće.

eLaCiD

Citat: franjo-fritz  u 04 Rujan 2015, 19:33:54
Svaki tank ima i mora imati ozracnik... Benz para pri tocenju..... Pošto svi vozimo stare rage ti se ozracnici vremenom postopaju...

A gle Fritz bila stara raga ili ne Punto Mk1 ima odzračnik benzinskih para preko el.ventila i onog filtera sa ugljenom napred kod desnog blatobrana. Taj odzračnik ovak i onak ne propušta kad je auto ugašen.
Mk2 nema ni to. Jedino ak računaÅ¡ kod Mk1 pod odzračnik onu paralelnu cijev koja ide uz glavnu utočnu al i ona je na nekom elektro ventilu i u "zatvorenom krugu" i zavrÅ¡ava ispod čepa pa opet nema dodir sa vanjskim zrakom. 
Kod Mk2 je ta cijev ustvari u ulozi povratka goriva u rezervar iz pumpe.
U biti kak se ovde radi o Mk2 ta cijev ako i služi kao odzračnik u slučaju da je začepljena pumpa ne bi mogla vračati nepotrošeno gorivo natrag u tank i vjerojatno bi neki senzor to puknuo prema ECU i bilo bi i drugih problema osim samog utakanja goriva.
098  38 77 11
elacid@net.hr

franjo-fritz

Mk2 ima kutiju tj kutiju benziskih para... Pod desnim blatobranom ispod plastike istog.. Mk2 ima na motoru dva ili tri senzora vise od mk1... Princip rada isti ubrizgavanje razlika.. Cak i 75 ima slicno ubrizgavanje ko mk2 tak da jel.. Isti k... Drugi kurton
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

draĹžen.os

Pištolj do pola i zakreniti ručku prema zadnjem kraju auta. Ispočetka stiskati polako pa onda do kraja.