Fiat Punto Mk2 1.2 16V Problem pregrijavanje?

Autor Little Dragon, 14 Rujan 2015, 16:41:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

M.P.

Citat: franjo-fritz  u 14 Rujan 2015, 18:05:31
Jbg zaboravih koliko su dijelovi al strojna obrada glave ako je samo ravnanje je cca 150kn.  Sa promjenom gumica i slajfanje ventila je cca 450-550kn ruke oko 500kn to je oko 200-250e + dijelovi set dihtunga remen, spaner, vodena pumpa, termostat

jel mu potrebno to sve radit ako mu auto ne troši ulje ? jer po dijelovima , to je već polugeneralka

Reduktor

Citat: Little Dragon  u 14 Rujan 2015, 16:41:04
Poz narode , evo ja odma u srz problema uz predstavljanje da otvorim i ovu temu.
Posjedujem kao sto sam naveo Punta Mk2 1.2 16v , prije nego sto sam ga kupio stajao je jedan odrezen period (priblizno godinu dana) pa su se kvarovi poceli redati.
Zamjenio sam svjecice , kablove svjecica , senzor temperature i jos neke sitnice.
Eh sada problem je slijedeci.
Prije svega auto na satu ima 150.000 orginalnih kilometara.
Prije par mjeseci sam imao problem pregrijavanja , kazaljka dodje do pola i onda odjednom samo zakuca u crveno.
Otisao kod maistora izbacilo mu senzor temeprature , zamjenimo to i poslije toga je sve bilo Ok nekih 20tak dana. Poslije toga upalila mi se lampica od ulja ali ulja ne fali , to su mi rekli da je do neke kruske ulja ali to samo napominjem da mozda nema neke povezanosti sa ovim sto se zagrijava. Eh poslije tih 20tak dana kazaljka je opet zakucala u crveno i opet odem kod maistora i on odradi ozraku sistema sredi sve i opet sve bude super nekih 20tak dana. Evo sad opet auto se pregrijava kazaljka zakuca i na cep pocne da vraca vodu. Zanima me sta sad moze biti , ja sumnjam na 3 stvari ali bi volio suziti malo taj izbor. Mislim da je termostat ili vodena pumpa ili da negdje na glavi pusta sto mi je "nedaj Boze" opcija :D Sta vi mislite?
Takodje u papirima sam dobio da je veliki servis uradjen na 120.000 pa mi je opet da je vodena tako brzo otisla malo smjesno al opet ne znam volio bi cuti vase misljenje?


Meni se desilo dok sam bio u koloni da mi se upalila lampica od temperature i počela je voda  da kuha i kad sam stao sa strane izbila voda na čepu, a razlog je bio Å¡to je Å¡tekalo na kontaktu kabela od ventilatora i ventilator se nije palio. Pogledaj da nije problem do spoja na ventilatoru.

franjo-fritz

Kolliko vidim njemu pali ventilator. Bar je tako napisao..... M, P.. Sve je to potrebno raditi ako je prdnuo dihtung glave.... Kad se glava vec skida onda nije zgoreg promjeniti gumice i poslajfati vent.. Gumice i tako dobis u setu... Ako se to vec radi onda promjenis i remen i pumpu i spaner i termostat onda je to posao... A inace sve drugo je fuseraj.. A ja baš nisam za fuseraj... Jer poslje ako izbije kakav problem a spara se onda sto pitanja i pod pitanja.... Naravno kod skidanja glave i stavljna obavezno al obavezno stavljam nove sarafe glave... Nezelim i necu stavljati stare.... A nisu sad ni skupi.. Mislim da je za mk2 1,2-8v. Oko 150 kn komplet 10 sarafa
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

M.P.

da, to je istina, a i svi ti dijelovi za punta nisu skupi :ok:

Little Dragon

Da ventilator radi normalno pali se kad treba i gasi sve ok po tom pitanju.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

normalno, ne uzimam ni je neke kineske  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Little Dragon

Evo narode da se javim i ja , auto sam odvukao kod mehanicara i zamjenio mi je vodenu pumpu i jos nesto nisam stigao pitati rodjaka sta jer je auto kod njeg , kaze vozili su ga i on i maistor citav dan sve ok nema pregrijavanja. Kad dodje u moje ruke napisat cu detaljno sta su napravili

Little Dragon

Evo vozam Punta vec par dana i sve je ok , uradjen je ponovo veliki servis tj vodena pumpa je zaribala pa su sve zamjenili za svaki slucaj

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

To je mjenjan zupcasti, a pumpa ostala stara?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Little Dragon

Izleda da je tako mada ja imam racun da je na 120.000 mjenjano sve sad mozda je to laz mozda su njeg udarili po usima ja ne znam , ja sam sada zamjenio sve da budem siguran