Fiat stilo daljinsko zakljucavanje

Autor Silvio, 14 Listopad 2015, 14:43:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Silvio

Poz,
Doso sam u apsolut(firma) sa daljinskim zakljucavanjem sta sam kupio preko neta.
I sad covjek mi je to spojio i kaze da kod stila na to ne moze spojit zmigavce da se upale kod otklj/zaklj. Nego kao da mora do svakog zmigavca provodit posebnu zicu.

Jel to istina ili prica nebuloze?

Silvio

I još je tražio 250kn, ja sam mu rekao da ako ne može žmigavce spojit da skida to šta je spojio i tako je bilo.

Sad sam vidio di je spajo tako kad stane ova kiša ću sam probat spojit.

Green Punto

ugradivanje takvog daljinskog je uzimanje ciste love, uzmu od 150-250 kuna, kao ovisno o autu, mos mislit...za pola sata posla, skuplji posao od daljinskog koji je 150 kuna.

spojis si to sam, zice od zmigvaca moraju bit u pragu, ja sam prvo pogledao na zadnjoj lampi boju zica i na njih spojio u pragu(dobro ja imam bravo iz 97' ali svejedno je isti princip)  <

E sad ovisi ako si kupio daljinsko koje ima samo jednu zicu za zmigavce onda se moraju lemit diode da nesto ne zeza sa signalom od zmigavaca...a to ces znat tako da imas osigurac na crvenoj zici na +
i moras jos na dvije jednake zice imat po jedan osigurac..e ako imas tako, onda te 2 zice sa osiguracima spojis zmigavce i to je to, nije bitno koju na koju, samo da bude spojeno.

valjda nisam prekomplicirao



edit: ili na relej kako kaze tono92  :good:
Cuore Sportivo   :wiii:

Silvio

Istina da, za pola sata posla ovaj uzima 250kn šta je previše i to još od posla nije ništa ni napravio.

Evo vidi shemu ureÄ'aja:
http://s22.postimg.org/ltvqnhdjl/20151014_160828.jpg

Najjednostavnije će i bit tako pogledat iza koje su boje žice od žmigavaca i napred ih potražit.

Green Punto

iste su ti iza kod stopova i dolje u pragu sto je logicno, jer mogu biti drugacije do osuguraca i od osiguraca, a u pragu i iza u deku su iste...

koliko vidim imas shemu kao sto sam ja uzimao i ide ti svaka zica na jednu od zmigavaca, samo pogledaj dali imas na tim smedim zicama osigurace,zice sto su na centrali od daljinskog , ako ih nema onda bi se trebale lemit diode na zice i tek onda na zmigavce
Cuore Sportivo   :wiii:

Silvio

Nema osigurače na tim žicama. Šta običe diode da stavim?

Green Punto

e taj dio ne znam, ne kuzim se toliko u elektroniku.
Cuore Sportivo   :wiii:

luka gt

Imas samo jednu zicu za zmigavce iz centraline od daljinskog ako se nevaram ljubicasta na nju moras stavit 2 diode da odvojis ljevi od desnog zmigavca jer da ih spojis bez toga uvik bi ti radila sva 4 neovisno dali upalis ljevi i desni zmigavac

luka gt

Da bi spojio trebas naci zice ispod volana upalis sva 4 uzmes prob lampu spojis jedan kraj na masu s drugim bodes zicu po zicu kad ti lampa pocne blinkati to ti je zica od zmigavca samo je ogulis malo i tu spojis zicu sa centrale sa diodom obavezno i tako jos jednu zicu jer su ti odvojeni livi i desni

Silvio

Evo skino sam baš vrata (tapicir onaj).
Mislio sam da će se vidit di je on to spajao al je koristio one "lopove" tako da samo točkice vidim na nekim žicama pa nisam siguran di šta spojit.

Evo slike:
http://imgur.com/a/CG94w

Konkretno me zanima koje žice treba spojit samo da radi zaključavanje i otključavanje pa ću lako za koji dan i žmigavce dodat.

josssip

Mora's imati jos jednu shemu na Tim uputstvima..
Ovako napamet,  99posto Sam siguran da kod tebe reagira na minus..
bijela i bijelo crna su otkljucavanje i zakljucavanje,  zuta i zuto crna na minus , narancastu I narancasto crnu me spajas

Normalno crna minus crvena plus I onda bi ti trebalo raditi otklj-zaklj.

Poslano sa mog Titans2_DG700 koristeći Tapatalk

Silvio

Spojio sam u vratima na prekidac sta imam za otkljucat/zakljucat, samo sam spojio one dve bijele za signal otvaranja i zatvaranja i naranÄ'aste(ili zute sad nisam sigura) sam na masu spojio i to je sva mudrolija. Pokuso sam i zmigavce spojit al nije islo. Ako je netko na Stilu ovo radio i spojio je zmigavce pa ako moze rec kako i di.

Stilius

#12
Evo ovako stvar ide.Tamo gdje ti se nalaze osigurači u kabini (ispod volana s lijeve strane) imaÅ¡ dva Ä'eka.Jedan je plavi drugi crni.
- smeÄ'a, roza i 2 bijele na tamnoplavom konektoru
- bočni žmigavci koje u principu ne moras spojit to je na tebi
  (onda ti trebaju samo 4 diode) su ti bijela i roza na crnom konektoru
Znači za sve žmigavce ti treba 6 dioda,ali ne siječam se koje jakosti.



Dolazi ti jedna žica za žmigavce,a moraš imati šest izlaza.Na svaki žmigo po jednu,ali ubi me ne znam jakost dioda.