Propuštanje ispuha kod motora

Autor Puntigamer, 16 Rujan 2014, 19:53:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

JoÅ¡ bolje, to bi bilo joÅ¡ jeftinije, da je unutar nekih 200ojra, možda bi uzeo nek se naÄ'e

get

Ma ovo od 700â,¬ je puno previÅ¡e.

Vjerojatno se radi i o samoj masi koja je nešto manja, jer ekipa kad nabrijava aute, prvo idu u skidanju mase.
Kad povade siceve i ostale Ä'iÄ'e-miÄ'e onda se krene sa picinom dlakom u jajetu prepelice.

Ja ne bi rekao da je ovo neka standardna greška, prije bih rekao šit hepens.

Da si znao da će ti se ovo dogaÄ'ati, mogao si komotno u prvoj iteraciji staviti novu i problem bi bio rijeÅ¡en.


Puntigamer

Mali update.
Kako je grana pukla a ovaj s foruma sto se ponudio nabaviti rabljenu granu sa talijanskog  otpada se ne javlja, odlucio sam se na novu u servisu. Sutra bi to trebalo biti rijeseno. Pa cu se potruditi poslikati staru granu.

Poslano sa mog HTC One koristeći Tapatalk


get

Super.

Ajde ako ti nije problem da ako možeš snimiš zvuk prije i poslije?

Ako ima kakvih razlika.

Puntigamer

Na zalost nisam moga snimiti zvuk jer sam vec bio odveo auto na servis. Evo par fotki grane, pukla je ponovo na mjestu vara, bas kako je i najavljeno, i pojavile su se nove pukotine.











Poslano sa mog HTC One koristeći Tapatalk


get

Da li osjećaš akustičnu promjenu ili je sve isto?


topolino

Bacio si pare jer ce puknuti i ova za par godina.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Puntigamer

Citat: get  u 11 Studeni 2015, 19:56:02
Da li osjećaš akustičnu promjenu ili je sve isto?

Osjeti se najviše na hladno, ja bi u kabini čuo propuštanje a na vruće bi se isto čulo al izvani a u kabini manje.
Hoče li puknuti nova, ja se nadam da neće a ne vidim razlog da pukne ova. Po onom Å¡to sam pročitao  obično puca zbog greÅ¡ki pri izradi tj. pri lijevanju Po ePeru doÅ¡lo je do izmjene rezervnog dijela po kataloÅ¡kom broju.

topolino

Vidjet cemo. Gizane grane obicno pucaju kao objesis nesto tesko na njih cat, turbo, a ima grana koje nepucaju na sa turbom i cat objesenim za njih.
Najcesce je razlog konstrukcijske prirode.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

get

Ne znam po čemu ovi zaključuju da će i ova puknuti?!

Nije to toliko čest slučaj. Dešava se, al nije pravilo.

ludaman

Kakav nosac turbine je u originalu?
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Puntigamer

#86
Turbina stoji na grani, a ispod turbine ide katalizator a gdje je prvi prihvat ili nosac ispuha  to ne znam.

Poslano sa mog HTC One koristeći Tapatalk

ludaman

Ako nema nikakvog nosača naravno da puca grana, taman da je i od titana napravljena :)

Složi si nosač za turbo na dva unibolla, da turbo visi na njemu.
Ovako nešto kao sa slike, jedino ti ne treba ovaj trokut da ne kompliciras nego ga direktno zasarafi na kuciste.

Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!