Tempra 1.9D ulje

Autor DJTempra, 08 Srpanj 2015, 21:43:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

the-rider

nisu svi ECU isti  ;)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Citat: topolino  u 20 Srpanj 2015, 20:01:29
Ako je jedna diza zastopana lamba sonda registrira visak O2 i ecu povecava vrijeme otvorenosti injektora dokle se taj visak kisika ne anulira.
dizne otvaraju koliko otvaraju po ccm.. Nista se tu ne anulira.. Dizne nemogu propustiti vise goriva od zadanih parametara po dizni jer bi ispiralo cilindre. I dolazilo do prebogate smjese goriva. Sto opet postoji mogucnost da izgore ventili, klipovi....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tipo 1.7d

Ajmo se dalje vratiti na disele

poslano s...


zetsthebunny

Prvo daj dizne na kontrolu, one ti ispiru cilindre i zato ti toliko trosi ulja...
Isti problem imao prije neko vrijeme samo sto je motor trosio jos o vise ulja, slozio dizne i auto je dimio ko mutav jos par sati rada motora, ali se na ZG obilaznici sve rjesilo kad je sve izbacao iz auspuhaa potrosnja ulja pala s 1L tjedno na par deci mjesecno s tim da motor ima blizu 600.000 km i da je na izdisajima bio...
A tvoj je na skoro 200.000km...
+385977970759 Zlatko

DJTempra

Hvala ljudi!

Sljedeći tjedan idem do mehaničara. Pričao sam s njim prije, on nije niti spomenuo dizne.
Auto je glatko prošao tehnički, čovjek je bio oduševljen stanjem auta ali jbg guta to prokleto ulje.

U zadnjih par dana sam primjetio da mi slini ulje na vakum pumpi. Da li postoji neki dihtung unutra koji bi se dao zamjenit ili?

tipo 1.7d

#20
Mislim da je na vakuum pumpi gumica koja dihta izmeÄ'u pumpe i glave

poslano s...