Stilo- ljepljenje folije na staklo- iskustv?

Autor luxmaN, 21 Lipanj 2016, 19:10:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

luxmaN

Jel tko sam ljepio? Imam folije dosta doma, zanima me kakva otopina se posprica jel to samo sapunica il nest posebno? Znam da treba staklo dobroboprat i kad se folija stavi s fenom grijat i ravnat, ima tko da zna da mi opise postupak?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Tono92

Ja sam sebi radio i ispalo mi je vise nego odlicno , ja sam radio sa cistom vodom , lijepo operes staklo i nesmijes imat nijednu mucicu na njemu , onda izrezes foliju po mjeri i odljepis ju i naravno pospricas sa vodom na ljepljivu stranu a tako i na staklo (nemoj stedit neka bide baustelski) i samo ju zakeljis gore i sa onom spahtlicom gumenom samo istisces vodu i slobodno malo zagrijes sa fenom da se brze osusi ali pazi da ju ne zapalis , a iza na zadnjoj sajbi ako ti nije ravna onda ti je malo kompliciranije ali isti je postupak samo sta moras ravnat ali nije neki problem .... Ja sam se napatio ko crnac ali islo je i cak sam ju i dobro zalijepio za prvi put  .....



Poslano sa mog HTC Desire 601 koristeći Tapatalk


Mike20

Ja sam to radio za probu i nikako nije ispalo pa sam sve počupao. Ovisi i o foliji, neke ne možeš dobro složiti preko zaobljene (konkavne) šajbe, pa se u kutevima naprave nabori koje ne možeš izvuči. Ja ću sad za probu iznutra nalijepiti fly eye foliju

Tono92

Citat: Mike20  u 23 Lipanj 2016, 18:40:59
Ja sam to radio za probu i nikako nije ispalo pa sam sve počupao. Ovisi i o foliji, neke ne možeš dobro složiti preko zaobljene (konkavne) šajbe, pa se u kutevima naprave nabori koje ne možeš izvuči. Ja ću sad za probu iznutra nalijepiti fly eye foliju
Ja sam radio sa onom kineskom kaj je tanja od zileta 10puta .... Sve ovisi kak se potrudis i kak si spretan ......

Kakva je to fly folija ???

Mike20


AntonioK

Citat: Mike20  u 23 Lipanj 2016, 18:40:59
Ja sam to radio za probu i nikako nije ispalo pa sam sve počupao. Ovisi i o foliji, neke ne možeš dobro složiti preko zaobljene (konkavne) šajbe, pa se u kutevima naprave nabori koje ne možeš izvuči. Ja ću sad za probu iznutra nalijepiti fly eye foliju
Jesi li uspija zalipiti tu foliju?

Mike20

Nikako da doÄ'e na red, Å¡kodilak bude pokusni kunić, samo moram vidjeti dal je dosta Å¡iroka

Nikic

1 ako mozes skunuti prozore najlakse je.
2 Operi dobro stakla sa unutarnje i vanjske strane (kombinacija čarli i voda) u onoj boci od spreja za staklo etc..
3 Izrezi tintu po mjeri stakla
4 s vanjske strane nanesi puno sapunice i nanesi vanjsku stranu folije na staklo  i malo grij industrijskim fenom da dobije oblik da mozes lakse stavit s unutarnje strane stakla.
5. Sada dobro namoci sapunicom unutarnju stranu stakla (pobrini se da je staklo cisto) i stavi foliju na staklo
6 sada razdvajas sloj folije i izmedju spricas sapunicu i lijepljivi dio odmah stavljas na mokro staklo i tako izvalis taj zastitni sloj.
7 kad izvuces zastitni sloj folije dobro pozicioniraj foliju i izvlaci vodu ispod folije sa gumenom ili plasticnom spahtlom i usput koristi industrijski fen akonje potrebno..

Pogledaj neki tutorijal i citaj ovo usput i sve ce ti bit jasnije.
P.s budi negdje na zatvorenom di nema prasine, a ne ko ja pod pricvjetanom jabukom..

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

AntonioK