Zapinje gas / okretaji

Autor Yugen, 20 Lipanj 2016, 15:11:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

TOMMYmk1

Po ovome koliko ja vidim varira ti na leru i to ti je motoric minimuma koliko ja znam,nije da zašteka npr u 3000 i tu stoji i ne pušta

Yugen

Sa starom klapnom je znalo zapeti i po 10 sekundi na bilo kakvim okretajima (1000 do 4000 ili vise, ovisi do kolko ih dignem)
Di se tocno nalazi taj motoric ler gasa? Jeli to doÄ'e zajedno u komadu sa klapnom ili?

Kako god bilo sljedeci mi je korak prominiti tu usisnu granu, onaj crni plasticni komad sa 4 grane sto ide u motor...
Jos da nije guzva na servisu...  :ljut5: :ljut5: :ljut5:

Yugen

Pozdrav ekipa, malo novosti o autu.
Auto je na servisu vec 9 dana i ljudi jos nisu otkrili u cemu je problem, izmijenjali su svaki moguci dio koji je vezan uz gas, i auto dalje ide po svome, daje previse gasa tj. zapinje i u leru radi nemirno (900-800-900-1200-900 okretaja). Jos par dana sam im dao da vide valjda ce naci u cemu je rijec..

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Yugen

Lambda sonda, ona odma ispod motora sa prednje strane, 700 kuna original. Zamijenjeno i auto vozi bez greske tjedan dana i evo danas opet isto. Mislim da ce ljudi u fiata mi kupiti novi auto jer vise nemaju rjesenja, kazu da su sve moguce izminjali na autu vezanu uz ovaj problem.
Mozda se taj senzor nanovo pokvari, tj. zamagle ga ispušni plinovi? Neznam kako tocno funkcionira...

Mike20

Vrlo malo vjerojatno. Tebe zeza ili komplet "fergazer" koji si stavio isto tako rabljeni bez garancije da je ispravan ili je ecu u pitanju.

Yugen

Update po stoti put :D

Sa novom sondom sada je jos na auta i nova klapna i elektromotor ler gasa i sve sto ide uz to dvoje, komplet cijeli, i auto i DALJE ne radi 100% kako treba nego 98% kako treba.
A to znaci da mi gas zapne mozda 2-3 puta tijekom 20 minuta voznje i onda se auto vrati u normalu. Nista strasno ali mene izluÄ'uje. Jer ako se zamjeni cijeli komad onda auto ili radi skroz kako treba ili ne radi. Ne zelim da sad platim sve pa da se nakon mjesec dana problem pogorsa.

Yugen

#22
Novosti...

Nakon mukotrpnih popravaka, sad trenutno sto je na auto mijenjano je zamjenska klapna komplet, i lambda sonda senzor, ocisceni su kontakti svih uticnica te je auto rijesen ulja, i nova je brtva poklopca ventila.

Auto radi 99% vremena kako treba i onda mi jutros kad sam se parkirao, poceo u leru raditi na 1400 i stoji tako punu minutu, i onda padne na 1100 pa skoci opet...

I u voznji se osjeti da okretaji ne padaju dovoljno brzo, ali vecinom vremena radi. Klapna se vraca jako brzo, moze prst otkinuti, nije u tome stvar.

Nego nabavio sam OBD ureÄ'aj koji se usteka u auto i preko mobitela mogu ocitavati sve statistike auta.

I tijekom voznje mi je izbacilo gresku i piše :

Fault code (P0340)
Camshaft position sensor "A" circuit (Bank 1 or single sensor)

Koliko sam shvatio to je magnentski senzor na radilici koji ocitava njegovu vrtnju. E sad, postoje 2 ovakva senzora, jedan je na vrhu a jedan na dnu. I neznam koji je u pitanju.
Dali taj senzor stvara problem?

NAPOMENA : imam xenon svjetla kratka, i ledice za poziciju, ali imam ih odavno...izbacuje mi gresku na tabli, dali je moguce da one uzorkuju smetnje u elektronici?

tomozuki

Camshaft je bregasta, ne radilica
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Yugen

Ok, kako onda znati o kojem senzoru je pitanje?

franjo-fritz

Senzoru bregaste  ...sve ljepo pise...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks