1.2 8v cudan zvuk pri vozni

Autor zac7654321, 05 Siječanj 2017, 17:54:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zac7654321

ekipica, u kojoj god brzini vozim se cuje nekakvo lupkanje/pucketanje/zvonjava ali samo kada auto postigne krajnju brzinu ovisnu o polozaju gasa... znaci vozim u drugoj, gas je na 1/4 (recimo) i u trenutku kada auto postigne max brzinu za tu kolicinu gasa se pojavi taj zvuk... dok ubrzava/usporava je sve normalno... kvacilo normalno lovi... kaj bi to moglo bit?

Bero

Ja sam imao sličan problem na uniću, auspuh mi je znao zveketati kad bi došao u neku rezonanciju s motorom. Tako da kreni od toga, provjeri da ti auspuh negdje ne klepeće po nečemu
Samo boxer bajo moj :)

Mike20

Možda treba ventile poštelati

zac7654321

otisla je brtva glave pa je ostal bez ulja jadan :/ ulio ulje pa je, sad je sve ok... al sad su nastali novi problemi...

zgubim grijanje i temp motora ide gore, kad krenem se auto hladi na 90° al grijanja nema... i to je ok, termostat... meÄ'utim, grijanje malo radi malo ne...???

Bero

Provjeri razinu antifriza...
A što se tiče brtve glave, to odmah odi riješiti da ne shebeš motor do kraja, nemoj se vozit sa ubijenom brtvom glave
Samo boxer bajo moj :)

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

zac7654321

obzirom da sam se minimalno dva tjedna vozil bez ulja vjerujem da je motor neuništiv :) hvala momci!

kaj se grijanja tiće, razina antifriza...