Punto mk2 - kupnja polovnog

Autor majki, 16 Ožujak 2017, 22:39:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majki

Pozdrav, gledam male gradske aute za kupit, pa me pretežno zanima pouzdanost i najčešći kvarovi, te na šta treba obratit pažnju kod kupnje.
Budžet je oko 2000-2500 tisuće eura.
Najviše su mi u oko upali Punto 2 i Clio...twingo mi je premalen, poloti su preskupi itd...
E sad zanima me Å¡ta je pametnija kupnja, najraÄ'e bi 1.2 16v, 8v mi je malo preslab, tako i kod Clia.
Do sad sam imao 55 koji će se sredit pa ide bratu, a ovaj mk2 je ko avion naprema mojoj 55ici.
E sad nisam siguran izmeÄ'u ta dva auta pa me zanimaju vaÅ¡a iskustva s puntom 2, pretežno na taj 16v model, kolko su servisi i na Å¡ta obratit pažnju...itd
I takoÄ'er Å¡ta najviÅ¡e crkava...

Hvala!

g3ar

Pricam za 1.2 8v iz osobnog iskustva.
Sto se tice servisa, uzeo Graf vodenu , gates zupcasti i mirko, spaner, nosac motora, antifriz, dihtung poklopca ventila, brisac zadnji za oko 900 kn (ne sjecam se tocno) .
1. svaki slini na dihtungu poklopca ventila, zamjena dihtunga pomogne no nakon nekog vremena se vrati (nista strasno) dihtung victor reinz kosta oko 20 kuna
2. senzor pozicije volana zna otici ( oko 100 â,¬ kosta popravak)
3. Kvacilo im je dosta osjetljivo , ali set je isto oko 100â,¬ (džabe u odnosu na druge aute)

Sve u svemu auto koji je ultra jeftin za odrzavanje, potrosnja mizerija. Ostalo je sve na kakav primjer naletis.
Kad imas pare u Ä'epu obidi vise prodavaca , testiraj i sam se uvjeri u stanje , ostalo cekaj komentare iskusnijih ljudi.
<3JTD

gandi

Jedan 1.2 8v mi je u kući. Kupljen je prije 3 godine sa 185000, dan prije kupnje je bivši vlasnik promjenio bobine i to je jedini kvar za taj auto koji je meni poznat.
Jednom je bio u prometnoj, uletio je u bunker nekog prastarog caddyja i podrobio se do veznog lima, to je popravljeno sa nekih 100tinjak eura za dijelove.
Redovni servis je parsto kn, po rijeci i okolici se sasvim solidno vozi, ne smetaju mu brda i doline (doduše, od takvog auta ne možeš očekivati da leti), s njim se bez problema ide i na dulje relacije (rijeka - pula). Veličina, agilnost i potrošnja su mu idealni za mali gradski auto. točnu potrošnju ti mogu sutra saznati, ali je smiješna.
--->>>    click here      <<<---

punto mk1

potrošnja je meni po gradu baš oko tvorničke dec vise manje u globalu 7.5 litara

Mike20

Za tu lovu možeš uzeti već mk2b, tj.od kraja 2003 nadalje.
Definitivno 1.2 8V za gradsku vožnju,16 V za tu lovu jedino iz mk2a, gdje su češći, ali i već umorni pa je pitanje koliko je od tih 80tak konja još ostalo.

Kvarovi na mk2b su senzor položaja volana (600kn popravak u vlastitom angažmanu), bobine koje u krajnosti skure driver u ECU motora (600kn popravak), i ako je krepao termostat i motor "zakuhao",postoji mogućnost da je i brtva glave dobila.


Nakon 2 komada u vlasništvu mk2b, prosječna potrošnja je konstatno bila oko 6 litara, 7.5 je bila gas do poda bez puštanja.
Klima je poželjna.
I s uključenom klimom i natrpanim prtljažnikom ide preko Velebita, brzina niže i ide

Jeftin i čvrsti auto, daleko prostraniji od Clia tih godina, ako je održavan auto, nema nekih skupih iznenaÄ'enja.
Pošto su to 10+ godina stari auti, ovisno o podneblju, provjeriti stanje lima od ispod (pragovi) i prednjih muldi

hrco

prije 6 mjeseci sam prodao punta 1.2 8v i prije par tjedana opet kupio istog, čisto iz razloga prejeftinog održavanja.
Ono Å¡to sam radio od kad sam kupio auto:

1. Brtva glave - dijelovi (300 kn), ruke (500), obrada (200) - 1000 kn
2. Prednji diskovi, pločice, kape amortizera, centralni nosač motora, filteri - 450 kn + ruke

Cijene su dijelova sa dobrim rabatom ali vjerujem da svi imate negdje frenda koji vam može rabat dobar dati, Tokić daje 20% s ulice.

NaÄ'i da nije trul, sve ostalo se da složiti za male pare. Ja sam svog platio 1550 â,¬, regan do 9. mjeseca, sa novim gumama. Najskuplja stvar je servo kad ode.
Potrošnja 7-8 litara.

majki

Hvala svima na odgovorima i savjetima!

majki

Prodaje li tko punto mk2 1.2 16v?