Fiat Punto 1.2 TRESE KOD KRETANJA

Autor zico, 08 Rujan 2017, 07:14:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zico

Pozdrav društvo, Punto trese kod kretanja. Donji nosač (reket) je zamijenjen i sad je to manje izraženo mada i stari nije skroz otišao. Koji od ostala dva nosača motora može raditi problem.

Mike20

Problem radi lamela kvačila i zamašnjak, zamijeni lamelu ili cijeli set kvačila, potokari zamašnjak i nebude problema

Memphis

Može biti to ali može biti i nosač na getribi.

Mike20


jtdpower

to ti problem kvacila, iskrivi se lamela navodno ako se ne varam, tako je meni bilo, samo kod mene se osjetilo najvise u rikverc, dok kod kretanja u prvoj skoro pa i ne, ja sam tako vozio, nije mi smetalo, krenes u slajfu pa ne osjetis nista  :ok1:

Mike20

I treba se voziti s nogom na kvačilu da se te neravnine malo pobruse i sjedne sve na mjesto  :laughing-smiley-001:

zico

Ovako, auto je normalno funkcionirao, prije dva mjeseca mijenjao sam dihtung glave koji naravno ne utječe na trzanje, ali motor je neko vrijeme bio samo na dva nosača i naravno na dizalici ispod kartera.

Nakon tog popravka počelo se dogaÄ'ati da trese pa me zanima da se nije koji nosač "deformirao".

Onaj donji reket sam stavio novi neki dan, dan-dva manje je trzalo ali opet isto s time da i onaj skinuti nije bio strgan.

Memphis


Mike20

Donji nosač na getribi=reket. Osim ak ne.misli na gornji nosač na getribi ispod akumulatora

zico

Donji, najdoljni, reket je promjenjen

RedDevil

mijenjaj kuplung,to je meni bilo evo jucer zamjenjen  :formula:

ĹĄvejk

Imam i sam sličan problem,(punto mk2 1.2 8v), mjenjao donji nosač motor,tzv reket,malo se popravilo,ali najzanimljivije je da se ne dogaÄ'a stalno nego povremeno.Možda par dana u mjesecu,a inače ok.To mi nije jasno.
Ako voziĹÄ,, deset sati 90km/h,prijeÃ,,‡i Ã,,‡eĹÄ,, 900km!Dovoljno!